Francja

1

Belgia

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy do śledzenia drugiego dzisiejszego meczu!

• Francja w ćwierćfinale turnieju zmierzy się ze zwycięzcą meczu Portugalia - Słowenia. Jeśli awansują Portugalczycy, będziemy świadkami kolejnego wielkiego hitu na Euro 2024.

• Koniec meczu! Francja w ćwierćfinale Euro 2024!

• Orel Mangala ukarany żółtą kartką.

• Belgia atakuje, ale robi to rozpaczliwie. Czy starczy jej czasu?

• Do podstawowego czasu gry doliczone co najmniej 3 minuty.

• Natomiast Charles De Ketelaere pojawił się w miejsce Timothyego Castagne'a.

• Dwie zmiany u Belgów. Dodi Lukebakio zastąpił Yannicka Carrasco

• N'Golo Kante zagrał w pole karne Belgii, tam Randal Kolo Muani świetnie obrócił się w stronę bramki i oddał sytuacyjny strzał, który po rykoszecie znalazł się w bramce reprezentacji Belgii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Francja obejmuje prowadzenie, bramka zaliczona jako trafienie samobójcze Jana Vertonghena!

• Kevin De Bruyne stanął przed znakomitą szansą na zdobycie bramki, ale przegrał pojedynek z francuskim bramkarzem!

• Minuty mijają, a w meczu wciąż nie ma rozstrzygnięcia. Zapowiada nam się dogrywka w Dusseldorfie.

• Jan Vertonghen ukarany żółtą kartką.

• William Saliba wpadł w pole karne Belgii, świetnie minął rywala, ale uderzył minimalnie niecelnie.

• Ofensywna akcja Francji zakończona wywalczeniem rzutu rożnego.

• Romelu Lukaku znalazł się w pozycji strzeleckiej, ale wygrał z nim pojedynek Mike Maignan.

• Aurélien Tchouaméni z kolejnym potężnym uderzeniem, ale ponownie niecelnym.

• Fragment, w którym mamy sporo gry w środku pola.

• Roszada także u Belgów. Orel Mangala zmienił Loisa Opendę.

• Pierwsza zmiana u Francuzów. Randal Kolo Muani zastąpił Marcusa Thurama.

• Yannick Carrasco wpadł w pole karne Francji, ale w decydującym momencie został zablokowany przez Theo Hernandeza!

• Francja utrzymuje się przy piłce, ale belgijska defensywa wciąż niezłamana.

• Francja atakuje coraz intensywniej. Pachnie w powietrzy bramką dla Trójkolorowych.

• Kylian Mbappe potężnie uderzył z dystansu, ale minimalnie się pomylił.

• Koen Casteels uratował Belgię przed stratą bramki! Aurélien Tchouaméni huknął z dystansu, tor lotu piłki delikatnie zmienił Wout Faes, ale belgijski bramkarz świetnie interweniował!

• Zaczynamy drugą połowę meczu Francja - Belgia!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Merkur Spiel-Arena w Dusseldorfie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Nieudane dośrodkowanie z narożnika, ale chwilę później w pole karne Belgii wpadł Kylian Mbappe. Francuz stracił piłkę, ale ta dotarła do Auréliena Tchouaméniego, który uderzył niecelnie.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy doliczona co najmniej 1 minuta.

• Długa, ale nieskuteczna akcja Francji.

• Aurélien Tchouaméni mocno huknął z dystansu, ale wyraźnie spudłował.

• Francuzi naciskają coraz mocniej. Defensywa Belgii broni się umiejętnie.

• Jules Koude fantastycznie zagrał na głowę Marcusa Thurama, ale ten głową - minimalnie spudłował!

• Francja próbuje się odgryzać. Jednak na razie belgijska obrona nie do złamania.

• Teraz Belgowie atakują coraz mocniej. Przejęli inicjatywę i są napędzani kolejnymi dobrymi akcjami.

• Kolejna szansa Belgów! Lois Openda znalazł się w polu karnym Trójkolorowych, ale w dobrej sytuacji - trafił wprost w rywala!

• Adrien Rabiot ukarany żółtą kartką za ostry faul.

• Kevin De Bruyne mocno uderzył z rzutu wolnego, ale świetnie interweniował Mike Maignan!

• Antoine Griezmann ukarany żółtą kartką za faul tuż przed własnym polem karnym.

• Francja próbowała zaskoczyć defensywę rywali, ale prostopadłe podanie okazało się niecelne.

• Francja atakuje coraz intensywniej, aczkolwiek na razie nie potrafi znaleźć recepty na rozbicie belgijskiej defensywy.

• Antoine Griezmann wrzucił z narożnika boiska na głowę Marcusa Thurama, ale ten uderzył fatalnie.

• Aurelien Tchouameni ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Kylian Mbappe znalazł się w polu karnym Belgii, oddał mocny, ale niecelny strzał.

• Jules Kounde popędził do linii końcowej, zagrał w pole karne, ale żaden z Francuzów nie dopadł do piłki.

• Dużo gry w środku pola. Widać dobre wyszkolenie techniczne piłkarzy obu reprezentacji.

• Belgia odpiera ataki rywali. Na razie to Francja prezentuje się znacznie lepiej.

• Marcus Thuram powalczył z prawej strony boiska, ale stracił piłkę tuż przy polu karnym Belgii.

• Belgowie przejęli inicjatywę. Teraz to oni rozgrywają piłkę w środku pola.

• Pierwsze zagranie w pole karne Belgii, nieudana akcja Francji.

• Zaczynamy mecz Francja - Belgia!

• Piłkarze obu reprezentacji pojawiają się na Merkur Spiel-Arena w Dusseldorfie. Za chwilę rozpoczniemy hit 1/8 finału Euro 2024.

• Arbitrem głównym spotkania będzie Szwed Glenn Nyberg. Na liniach pomagać mu będą jego rodacy Mahbod Beigi i Andreas Söderkvist, a sędzią technicznym będzie Litwin Donatas Rumšas. System VAR obsługiwać będą Polak Bartosz Frankowski oraz Holendrzy Pol van Boekel i Rob Dieperink.

• Natomiast oto zestawienie reprezentacji Belgii:

• Tak prezentuje się skład reprezentacji Francji:

• Ostatni raz te reprezentacje w meczu o stawkę zmierzyły się jesienią 2021 roku. W półfinale Ligi Narodów po emocjonującym meczu Francja wygrała w Turynie 3:2, mimo, że Belgia do przerwy prowadziła już różnicą dwóch bramek. Oby dzisiaj w Dussledorfie również było tak świetne widowisko.

• Natomiast Belgowie w pierwszym meczu Euro 2024 sensacyjnie przegrali ze Słowakami 0:1. W drugim spotkaniu udało się wygrać z Rumunią, a w ostatnim zremisować z Ukrainą. "Czerwone Diabły" miały bardzo dużo szczęścia, gdyż wyszły z grupy z 2. miejsca z bilansem goli 2:1. Wielkim przegranym fazy grupowej został Romelu Lukaku, który musiał pogodzić się z anulowaniem aż trzech bramek. Wideoweryfikacja była dla niego bezlitosna.

• Francuzi Euro 2024 zaczęli od wygranej z Austrią, ale styl "Trójkolorowych" pozostawiał wiele do życzenia. W wielu akcjach piłkarze Didiera Deschampsa wyglądali na ospałych i niezdecydowanych. Starcie z Holandią nie było lepsze, gdyż Francuzi niemal nie przegrali po golu Xaviego Simonsa. Mecz z Polską doskonale pamiętamy - Łukasz Skorupski swoimi świetnymi interwencjami uratował remis.

• Witamy serdecznie! Czas na największy hit 1/8 finału Euro 2024. Na Merkur Spiel-Arena w Dusseldorfie Francja zmierzy się z Belgią. Na relację na żywo z tego niezwykle ciekawie zapowiadającego się widowiska zaprasza Państwa Bartosz Głąb.