Termalica pokonała Okocimskiego w derbowym sparingu

Andrzej Mizera / Gazeta Krakowska
W sparingu dwóch najlepszych drużyn z regionu tarnowskiego lepsza okazała się Termalica Bruk-Bet. Spotkanie odbyło się na boisku ze sztuczną trawą w Myślenicach. Tam na zgrupowaniu przebywa Okocimski Brzesko. Mecz rozgrywano 3 razy po 30 minut.

1 liga - więcej ciekawych informacji o zapleczu Ekstraklasy

Pierwszoligowcy objęli prowadzenie po dośrodkowaniu Ł. Kowalskiego, które do bramki niefortunnie (dla siebie) skierował Wawryka. Po kilku minutach było już 2:0. Gola zdobył ładnym strzałem z 16 metrów Pawlusiński.

Okocimski strzelił bramkę po krótkim rozegraniu z rogu. Piłka trafiła do wbiegającego w pole karne Ogara. Ten uderzeniem w krótki słupek pokonał Budkę. W 42 min Biskup ładnie wykończył dośrodkowanie z prawej strony.

W Termalice zabrakło Dariusza Białasa, który wczoraj był u lekarza z swoim naciągniętym mięśniem. W Okocimskim pauzował Dawid Dynarek. Ma kłopoty z stawem skokowym, ale normalnie trenuje.

W sobotę Termalica zagra w Kielcach z Koroną. 'Piwosze" na zakończenie obozu zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz.

Okocimski Brzesko - Termalica Bruk- Bet Nieciecza 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Bramki: Wawryka 12-samobójcza, Pawlusiński 20, Biskup 42 - Ogar 38

Okocimski: Mieczkowski (46 Kozioł) - Wawryka (46 Szymonik), Jacek, Urbański (46 Cegliński) - Pawłowicz, Baliga (46 Darmochwał), Wojcieczyński, Litwiniuk (75 Wieczorek), Pyciak (75 Oświęcimka) - Ogar (46 Krzak), Trznadel (46 Smółka)

Termalica Bruk-Bet: I tercja: Nowak - Ł.Kowalski, Cios, Lipecki, Jarecki - Pawlusiński, Piątek, Baran, Szałęga - Trafarski, Szczoczarz. II tercja: Budka - Skołorzyński, Czerwiński, Pleva, Kubowicz - Ceglarz, Wrzosek, Metz, Biskup - Rybski, Drozdowicz. III tercja: Pochroń - Skołorzyński, Czerwiński, M.Kowalski, Kubowicz - Krupa, Wrzosek, Ceglarz, Woźniak - Surman, Martuś

Zapisz się na piłkarski NEWSLETTER! - codziennie najważniejsze wydarzenia w Twojej skrzynce

KONKURS dla zakochanych kibiców - "Święty Walenty, kibic zawzięty"! Wygrywaj w serwisie CalaPolskaKibicuje.pl