Termalika bliżej utrzymania, KSZO bliżej dna

Andrzej Mizera / Gazeta Krakowska
Termalika odniosła dzisiaj bardzo ważne zwycięstwo
Termalika odniosła dzisiaj bardzo ważne zwycięstwo Mikołaj Suchan / Polskapresse
- Zrobiliśmy krok w kierunku utrzymania - przekonywał po dzisiejszym zwycięstwie trener Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, Piotr Wrześniak. Jego podopieczni pokonali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 i są coraz bliżej pozostania na zapleczu ekstraklasy.

Termalika Bruk-Bet Nieciecza - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 - zapis naszej relacji na żywo!

Termalika Bruk-Bet zmierzyła się z drużyną, która podobnie jak oni miała tyle samo punktów, ale też znajduje się w strefie spadkowej. To już wystarczyło na odpowiedni zarys scenariusza, według którego niecieczanie mieli walczyć o punkty. Podobny cel mieli goście. O tym, że maja swoje atuty świadczyły ich statystyki wyjazdowe. Z trzech ostatnich pojedynków poza Ostrowcem Świętokrzyskim przywieźli pięć punktów. Teraz ich dobra passa się skończyła.

W składzie gospodarzy zaszło kilka roszad. Kartki wykluczyły z gry Dariusza Pawlusińskiego, Dawida Kubowicza i Piotra Trafarskiego. Zmiany w wyjściowej jedenastce gospodarzy nikogo więc nie dziwiły. Na lewej stronie defensywy zagrał Łukasz Tupalski. Na prawej stronie zadaniami dzieli się Karol Piątek oraz Łukasz Kowalski.

Gospodarze rozpoczęli mecz z bardzo dużą determinacją. W 6. minucie już prowadzili. Po rzucie rożnym Szałęgi piłkę głową do bramki skierował Cios. Szczęście niecieczan nie trwało długo. W 14. minucie po wrzutce Bzdęgi Cieciura wyrównał wynik spotkania. Radość gospodarzom przywrócił jednak bardzo szybko Cichos, który w 18. minucie trafił po wrzutce Szałęgi, który zaliczył drugą asystę. W 29. minucie na ustach wszystkich był Kowalski. Zanim piłka trafiła do niego z autu zagrał ją Piątek, a głową przedłużył Cichos. Piłkę próbowali wybić obrońcy, ale ta trafiła do Kowalskiego, który przewrotką skierował ją do siatki. To była przepiękna bramka.

Goście nie odpuszczali. W 35. minucie w świetnym stylu Budka wybił piłkę na róg. Pierwszą połowę gospodarze pożegnali strzałem Szałęgi, który minimalnie minął bramkę. W drugiej gra toczyła się w środku pola. W 70. minucie gry Szczoczarz minimalnie strzelił obok słupka. KSZO chwilę później miało wolnego. Strzał Gevorgyana obronił jednak Budka. Pod koniec spotkania nieoczekiwanie niecieczanie sami wpędzili się w kłopoty. W 79. minucie czerwoną kartkę za oplucie Gevorgyana czerwień dostał Mąka. Goście nie wykorzystali przewagi. Chociaż w 87. minucie po uderzeniu Bzdęgi z linii bramkowej piłkę wybił Baran, to KSZO nie było w stanie odrobić strat, ani nawet zdobyć kontaktowej bramki.

Dzięki zwycięstwu Termalika oddaliła się od strefy spadkowej na dwa punkty. KSZO tyle samo traci obecnie do pierwszego bezpiecznego miejsca w tabeli. Do końca pozostały cztery kolejki i jeszcze za wcześnie, by wyrokować o potencjalnych spadkach, zwłaszcza, że po tej kolejce szanse na utrzymanie znacznie zwiększył nawet Dolcan, którego strata do 14. w tabeli Odry Wodzisław wynosi już tylko pięć punktów.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (3:1)
Bramki: 1:0 Cios 6, 1:1 Cieciura 14, 2:1 Cichos 18, 3:1 Kowalski 29
Sędziował: Artur Ciecierski (Nowy Dwór Mazowiecki).Widzów: 1300.
Żółte kartki: Baran - Gevorgyan.
Czerwona kartka: Mąka 79'
Termalica: Budka - Piątek (68 Mąka), Cios , Baran , Tupalski - Kowalski , Lipecki , Rybski (74 Prokop), Szałęga - Szczoczarz (81 Mysona), Cichos
KSZO: Dymanowski - Stachurski Kardas , Kolarov , Czarnecki - Cieciura (88 Persona), Wolański (68 Konarski), Skórnicki , Trzeciakiewicz - Bzdęga , Gevorgyan (83 Pavlovic)