Trenerzy po meczu Chrobry Głogów - GKS Katowice [KONFERENCJA]

Łukasz Łabędzki
Trenerzy po meczu Chrobry Głogów - GKS Katowice
Trenerzy po meczu Chrobry Głogów - GKS Katowice Łukasz Łabędzki
W meczu 15. kolejki 1. ligi, Chrobry Głogów zremisował na własnym stadionie z GKS-em Katowice 0:0 (0:0). Po tym spotkaniu trenerzy obu zespołów podzielili się swoimi przemyśleniami na temat wydarzeń, które miały miejsce na boisku.

Ireneusz Mamrot (Chrobry Głogów): Zabrakło czystych sytuacji. Lepiej dla kibiców, gdyby mecz zakończył się wynikiem 1:1. Tempo było żywe, jednak szkoda, że zabrakło tych czystych okazji. Jeśli chodzi o punkt - mimo własnego boiska szanujemy go, jesteśmy zadowoleni. Trener Brzęczek wspomniał, że jesteśmy w dobrej dyspozycji. GKS też jest w bardzo wysokiej formie, dużo wyższej niż na początku sezonu. Spotkały się więc dwie drużyny nieźle ostatnio wyglądające pod każdym względem. Organizacja gry w defensywie była na bardzo wysokim poziomie po obu stronach, stąd brak tych sytuacji bramkowych. Trzeba robić wszystko, aby tę serię dalej kontynuować, aby punktować i po rundzie postawić cel przed zespołem. W tym momencie nie jesteśmy w stanie tego zrobić. W czterech kolejkach okaże się, o co jesteśmy w stanie grać wiosną.

Jerzy Brzęczek (GKS Katowice): To dla nas ważny punkt z przeciwnikiem, który jest w bardzo dobrej dyspozycji. Potwierdził to zwłaszcza w pierwszej połowie. Grał wtedy bardzo agresywnie i bardzo szybko po odbiorze piłki wychodził z kontrami. Mieliśmy z tym dosyć dużo problemów. Jeśli chodzi o całe spotkanie, zabrakło w nim klarownych sytuacji. Tempo - tak uważam - bardzo dobre. Bardzo dobre także zachowanie się taktyczne obu zespołów. Wydaje mi się, że mieliśmy zdecydowaną kontrolę nad drugą połową. Nie wykorzystaliśmy sytuacji, aby odpowiednią prostopadłą piłką wyprowadzić naszych bocznych pomocników w pole karne. Takie sytuacje były, stąd niedosyt po tej części. Wracamy jednak z punktem i jest on dla nas bardzo ważny.

źródło: Chrobry Głogów