Trenerzy po meczu Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice [KONFERENCJA]

Łukasz Łabędzki
Trenerzy po meczu Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice
Trenerzy po meczu Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice Łukasz Łabędzki
W meczu 14. kolejki 1. ligi, Zagłębie Sosnowiec wygrało na własnym stadionie z Chojniczanką Chojnice 2:1 (2:1). Po tym spotkaniu trenerzy obu zespołów podzielili się swoimi przemyśleniami na temat wydarzeń, które miały miejsce na boisku.

Artur Derbin (Zagłębie Sosnowiec): Ostatniego tematu nie będę może komentował, natomiast zacznę od tych stałych fragmentów gry. Bardzo się cieszę, że chłopcy skorzystali z podpowiedzi trenera Łuczywka, który wyszedł z inicjatywą, aby właśnie w ten sposób wykonać stały fragment gry, po którym bramkę zdobył Łukasz Matusiak - super, bardzo cieszyliśmy się z tego powodu. Kolejna rzecz jaką chciałem powiedzieć to fakt, że wygraliśmy naprawdę z przeciwnikiem, który nie zasługuje na to miejsce w tabeli. Wierzę, że w najbliższym czasie wyjdą sobie z tego dołka. Jeszcze jedna rzecz, że w życiu jak i w piłce trzeba mieć trochę szczęścia i my to szczęście mieliśmy, ale również na to szczęście pracowaliśmy.

Mariusz Pawlak (Chojniczanka Chojnice): Jeśli chodzi o spotkanie, początek meczu - przewaga Zagłębia, niestety chcieliśmy inaczej zagrać, inną zupełnie stroną. Ciężko mi teraz znaleźć receptę dlaczego tak się stało, odwróciliśmy, pozwoliliśmy na tą stronę grać. Decyzje zawodników są trudne, po 20 minutach myślę, że to wszystko się wyrównało, my też stworzyliśmy sobie 2-3 dobre sytuacje. No i ta bramka - kontrowersyjna czy nie, każdy inaczej mówi. Po rozmowie z trenerem nie spodziewaliśmy się, że stałe fragmenty zdecydują. Przygotowywaliśmy się oczywiście, bo Zagłębie ma dużo wariantów, dużo pomysłów, dobre stałe fragmenty jeśli chodzi o kluby pierwszoligowe. Jeśli chodzi o drugą połowę to zagraliśmy bardzo dobrze i myślę, że troszeczkę szczęścia. Moi zawodnicy nie są załamani, a lekko podłamani bo za chwilę gramy mecz z Legią i derby z Arką Gdynia, ciężkie, natomiast to co pokazali moi zawodnicy w drugiej połowie możemy myśleć, że wrócimy z naszą formą, przede wszystkim strzelecką. To był trudny mecz, ale liczyłem oczywiście na punkty. Nie udało się, na pewno duża szkoda, bo wiemy jakie miejsce nasze jest w tabeli, ale ta jesień nam zupełnie nie leży i nie chodzi o grę, bo każdy nas chwali. Powtarzam nie o to nam chodzi. Zagłębie krok bliżej Ekstraklasy, każdy chce wygrać tą ligę i wygląda, że Zagłębie idzie w tym kierunku. Będziemy gonić jak najszybciej.

źródło: Zagłębie Sosnowiec