Trzech lechitów zagrało w reprezentacjach narodowych

Wojciech Maćczak
Trzech piłkarzy Lecha Poznań zagrało w dzisiejszych meczach swoich reprezentacji narodowych. Na boisko w podstawowym składzie wybiegli Daylon Claasen oraz Gergo Lovrencsics, a z ławki rezerwowych wszedł Łukasz Teodorczyk.

Lovrencsics wyszedł w pierwszej jedenastce reprezentacji Węgier, którzy rywalizowali z kadrą Finlandii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Finów 2:1, a pomocnik Lecha przebywał na boisku do 53. minuty, gdy zmienił go Adam Gyurcso. W spotkaniu tym z powodu drobnego urazu nie zagrał Kasper Hamalainen.

W podobnym wymiarze czasowym co Lovrencsics zagrał również Daylon Claasen. Reprezentant RPA wystąpił w przegranym 0:5 spotkaniu z Brazylią. Grał od pierwszej do 52. minuty, gdy zmienił go Dino Ndlovu.

Trzecim zawodnikiem poznańskiego klubu, grającym w sobotnich spotkaniach reprezentacji narodowych był Łukasz Teodorczyk. 22-letni napastnik zaliczył niespełna 10 minut w meczu Polaków ze Szkotami, przegranym przez biało-czerwonych 0:1.

Dodajmy jeszcze, że trzech piłkarzy Lecha zagrało również w meczu polskiej młodzieżówki. Marcin Dorna od pierwszej minuty towarzyskiego pojedynku z Litwinami postawił na Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziorę oraz Karola Linettego. Pierwszy przebywał na boisku przez pełne 90 minut, a dwaj pozostali zeszli po przerwie (odpowiednio w 70. oraz 46. Minucie). Młodzi reprezentanci Polski wygrali ten mecz 5:0.