Udany debiut Kudyby, KS Polkowice zdobył pierwsze 3 punkty

Sebastian Baczyński
KS Polkowice odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie
KS Polkowice odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie Monika Wieja- Baczyńska
KS Polkowice pokonał Olimpię Elbląg 3:1 w spotkaniu na dnie tabeli i zrzucił rywali na ostatnie miejsce. Udany debiut zaliczył Janusz Kudyba, pod którego wodzą KS Polkowice wygrał pierwszy mecz w sezonie.

KS Polkowice - Olimpia Elbląg 3:1 - czytaj zapis naszej relacji na żywo!

Tuż po gwizdku sędziego głównego, Rafała Rokosza widać było, że obie drużyny chcą to spotkanie wygrać i żadna tanio skóry nie odda. Dużo było więc walki w środku pola. Gospodarze zaatakowali śmielej i w 7. minucie fantastyczną okazje zmarnował Dawid Wacławczyk, piłka po jego strzale tylko przetarła poprzeczkę. Chwile później po dośrodkowaniu Piotrowskiego szansy nie wykorzystał Piątkowski.
W 22. minucie Nowak sfaulował w polu karnym Buśkiewicza, sędzia wskazał wapno, a "11" pewnie na bramkę zamienił Sierant.

Gospodarze długo nie czekali na bramkę wyrównującą, parę minut później, w 29. minucie Piątkowski ograł obrońców Olimpii i zdobył piękną bramkę technicznym strzałem posyłając piłkę nad interweniującym Stodołą. Do przerwy utrzymał się wynik remisowy.

Na drugą część spotkania gospodarze wyszli z jeszcze większą determinacją. Ich gra była śmielsza i bardziej zdecydowana co dało efekt w 62. minucie. Po dośrodkowaniu Piątkowskiego w pole karne piłkę głową uderzył Podstawek i drugi raz wylądowała w siatce drużyny z Elbląga.

Goście rzucili się do ataku, gospodarze nie zostawali im dłużni zaczęła się wymiana ciosów akcja za akcje. Dogodniejsze sytuacje do podniesienia wyniku stwarzali jednak gospodarze. Ich akcje były naprawdę groźne. W 87. minucie Damian Ałdaś postawił kropkę nad ,,i” wbiegając między dwóch obrońców z Elbląga, posłał piłkę obok bezradnego bramkarza zdobywając trzeciego gola dla KS Polkowice. Do końca meczu drużyny stworzyły sobie jeszcze po dogodnej sytuacji ale nie zdołały ich wykorzystać.

KS Polkowice- Olimpia Elbląg 3:1

BRAMKI: Piątkowski (29); Podstawek (63); Ałdaś (87) – Sierant (k.24)

Sędzia główny: Rafał Rokosz Widzów: ok 200

KS Polkowice: Sebastian Szymański; Dawid Wacławczyk; Kamil Wacławczyk; Damian Piotrowski (Damian Ałdaś); Tomasz Salamoński(kpt.)(Mateusz Peroński); Mateusz Piątkowski; Krzysztof Janus; Grzegorz Podstawek; Marcin Nowak; Krzysztof Kazimierczak; Patryk Bryła (Maciej Bancewicz)

Trener: Janusz Kudyba

Olimpia Elbląg: Krzysztof Stodoła; Mykola Dremliuk (Bartosz Iwan); Marcin Staniek; Sławomir Szary; Marcin Pacan; Robert Sierant; Krzysztof Kaczmarczyk; Lyubomir Lyubenov; Adam Banasiak (Mateusz Kołodziejski); Łukasz Zaniewski (Bartłomiej Bartosiak); Paweł Buśkiewicz;

Trener: Grzegorz Wesołowski