Widzew Łódź - Ruch Chorzów 3:0. Niebiescy jedną nogą w III lidze

Rafał Musioł
Chorzowianie są blisko trzeciego z rzędu spadku...
Chorzowianie są blisko trzeciego z rzędu spadku... Krzysztof Kapica
W meczu przyjaźni Widzew Łódź przerwał serię remisów i pokonał Ruch Chorzów. Gospodarze zbliżyli się w ten sposób do awansu, natomiast Niebiescy stanęli nad trzecioligową otchłanią.

Sytuacja Ruchu Chorzów jest już dramatyczna. Niebiescy przegrali w Łodzi z Widzewem 0:3 i jeśli Gryf w niedzielę pokona Rozwój Katowice na dwie kolejki przed końcem strata chorzowian do bezpiecznego miejsca może wynosić sześć punktów...

Ruch i Widzew to kluby, których kibiców łączy przyjaźń. Było to widać w sobotę w Łodzi, kibice podkreślali "sztamę" w dopingu i na transparentach, jednak na boisku nie było sentymentów. W dużej mierze to efekt sytuacji w tabeli, którą gospodarze sami sobie skomplikowali serią remisów.

Zobaczcie zdjęcia z imprez biegowych

Niebiescy próbowali walczyć, ale piłkarska jakość była zdecydowanie po stronie Widzewa. Różnica została podkreślona golem w pierwszej połowie, zdobytym prostym strzałem po asyście ze skrzydła, przy czym Mateuszowi Michalskiemu niespecjalnie przeszkadzali obrońcy.

Na szczęście dla Ruchu sędzia nie uznał drugiego gola dla łodzian, dostrzegając spalonego, jednak po przerwie arbiter nie miał już innego wyjścia niż ponownie pokazać na środek boiska. Paradoksalnie nastąpiło to tuż po tym, jak Tomasz Foszmańczyk zmarnował najlepszą okazję dla chorzowian. Widzew w odpowiedzi przeprowadził błyskawiczną kontrę, Przemysław Banaszak ośmieszył obrońców zamieniając ich w tyczki, po czym z zimną krwią pokonał Dawida Smuga.

Dwubramkowe prowadzenie właściwie rozstrzygnęło rywalizację, a definitywnie zamknął ją były piłkarz Górnika Zabrze Rafał Wolsztyński potężnym uderzeniem z pola karnego pod poprzeczkę. Ruch jest w dramatycznej sytuacji. W ostatnich kolejkach zagra u siebie z Błękitnymi Stargard oraz na wyjeździe z Pogonią Siedlce. Sporo wskazuje na to, że jakakolwiek strata punktów w tych konfrontacjach może być równorzędna z trzecim z rzędu spadkiem. Tym razem już do trzeciej ligi.

Widzew Łódź - Ruch Chorzów 3:0 (1:0)
1:0
Mateusz Michalski (30), 2:0 Przemysław Banaszak (60), 3:0 Rafał Wolsztyński (84)
Widzew Wolański -Turzyniecki, Zieleniecki, Tanżyna, Pięczek (90. Stefaniak) - Banaszak (85. Wełna), Kato, Ameyaw (68. Kristo), Radwański, Michalski (78. Gutowski) - Wolsztyński.
Ruch Smug - Lechowicz, Wiech, Kulejewski, Bartolewski - Mandrysz (70. Zieliński), Walski, Mokrzycki, Foszmańczyk (75. Kędziora), Podgórski - Idzik (85. Giel).