Widzew przegrał z Zagłębiem. Błędy obrońców i niestrzelony karny

Dariusz Kuczmera
W 79 minucie piłkarze Zagłębia Sosnowiec strzelili jedynego, zwycięskiego gola w sparingowym meczu z Widzewem Łódź.

W rozgrywanym w Sosnowcu meczu kontrolnym Widzew Łódź przegrał z tamtejszym Zagłębiem 0:1. Gola dla gospodarzy zdobył Mateusz Machała.
To był efekt serii błędów łódzkich obrońców. Podawali piłkę rywalom, sosnowiczanie wywalczyli rzut rożny, po którym serial błędów łodzian trwał nadal i Miłosz Mleczko został z bliska pokonany.

Łodzianie mogli prowadzić wcześniej niż rywale, ale Bartłomiej Poczobut nie wykorzystał karnego.
W 76 minucie w polu karnym Bartłomieja Poczobuta sfaulował Quentin Seedorf i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr boiska. Do piłki podszedł właśnie Poczobut, ale nie wykorzystał rzutu karnego - lepszy w tej sytuacji okazał się Krystian Stępniowski.
Nie było wtedy już na boisku etatowego wykonawcy karnych Marcina Robaka.
Grali nowi: Caique Dias Da Cruz w obronie i to właśnie on stracił piłkę w bramkowej akcji, ponad pół godziny gry zaliczył też Piotr Samiec-Talar.

Był to ostatni sparing przed wyjazdem do Turcji, gdzie łodzianie udadzą się 6 lutego. Do tej pory łodzianie rozegrali sześć sparingów i w żadnym nie było remisu. Oto wyniki: z Elaną Toruń 1:2, Pogonią Grodzisk 3:1, Wartą Poznań 1:3, Polonią Warszawa 2:1, Sokołem Aleksandrów 2:0, Zagłębiem Sosnowiec 0:1.