Wilki pogoniły Aptekarzy. Cały mecz Sebastiana Boenischa [WIDEO, BRAMKI]

Tomasz J. Górski
W ostatnim sobotnim spotkaniu 22. kolejki Bundesligi VfL Wolfsburg pewnie pokonał przed własną publicznością Bayer Leverkusen 3:1 (1:1). W Bayerze całe spotkanie na lewej obronie rozegrał reprezentant Polski, Sebastian Boenisch.

Starcie między drugą a piątą drużyną w tabeli mogło podobać się kibicom. Po niespełna kwadransie gospodarze wyszli na prowadzenie. Ivan Perisić dostał kapitalne podanie na wolne pole i zagrał na sam środek pola karnego do Basa Dosta, który bez problemu pokonał Bernda Leno.

Przyjezdni dążyli do wyrównania i udało się tuż przed przerwą. Stefan Kießling podaje do Sidneya**Sama, który popisał się precyzyjnym strzałem w stronę prawego wewnętrznego słupka**.

Kwadrans po przerwie Wilki ponownie wyszły na prowadzenie. Sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Luiz Gustavo. Brazylijczyk strzelił z bliskiej odległości po zagraniu Ivicy Olicia wzdłuż linii .

W 72. minucie mogło być po meczu, ale piłka po uderzeniu Naldo z rzutu wolnego została sparowana przez Bernda Leno. Jednak chwilę później sędzia podyktował rzut karny, który na raty wykorzystał Ricardo Rodriguez.

Dzięki zwycięstwu Wilki (39 pkt.) umocniły się na piątej lokacie gwarantującej prawo gry w Lidze Europy. Do "oczko" wyżej Schalke traci dwa punkty, trzeciej Borussii Dortmund, która nieoczekiwanie przegrała z HSV, trzy, a do dzisiejszego rywala - cztery. Dla Bayeru była to druga porażka z rzędu - tydzień temu musiał uznać wyższość Schalke.