Wisła Kraków. Wnioski po meczu „Białej Gwiazdy” z Polonią Warszawa

Bartosz Karcz
Na koniec roku Wisła Kraków wygrała 2:1 z Polonią Warszawa. To są bardzo ważne punkty, które stawiają „Białą Gwiazdę” w dużo lepszej pozycji wyjściowej przed wiosenną częścią sezonu. Ta wygrana nie może jednak przysłonić mankamentów, jakie dotknęły Wisłę w niedzielnym spotkaniu. Bo było ich trochę, a zwycięstwo - choć z przebiegu pełnego meczu mimo wszystko zasłużone - to jednak było szczęśliwe. Prezentujemy wnioski po meczu Wisły z Polonią.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

NAJWAŻNIEJSZE JEST ZWYCIĘSTWOWisła miała wręcz obowiązek wygrać na koniec roku dwa mecze u siebie, żeby poprawić swoją sytuację w tabeli. I to zrobiła,
NAJWAŻNIEJSZE JEST ZWYCIĘSTWO
Wisła miała wręcz obowiązek wygrać na koniec roku dwa mecze u siebie, żeby poprawić swoją sytuację w tabeli. I to zrobiła, co w tym momencie jest po prostu najważniejsze. Wygrana z Górnikiem Łęczna i Polonią Warszawa mogą tak naprawdę okazać się bardzo ważne, może nawet kluczowe w końcowym rozrachunku. Na razie pozwoliły mocno poprawić atmosferę wokół drużyny i generalnie wokół klubu z ul. Reymonta. Bo to przecież dla kibiców zawsze miła sprawa, gdy zwycięski gol pada w doliczonym czasie gry.

Anna Kaczmarz
ZNÓW ZACZĘLI DOBRZE, ZNÓW ZA MAŁO TO POTWIERDZILIDrugi mecz z rzędu wyglądał trochę podobnie. Wisła zaczęła dobrze, zdominowała rywala w pierwszej połowie,
ZNÓW ZACZĘLI DOBRZE, ZNÓW ZA MAŁO TO POTWIERDZILI
Drugi mecz z rzędu wyglądał trochę podobnie. Wisła zaczęła dobrze, zdominowała rywala w pierwszej połowie, wyszła na prowadzenie, stworzyła sobie sytuacje, ale nie potrafiła tego udokumentować drugim golem. A to, że nie udaje się wypracować większej przewagi, zaczyna być później problemem dla wiślaków. Na razie sobie z tym radzą, ale tak nie musi być zawsze.

CO Z TYMI DRUGIMI POŁOWAMI?Można zadać pytanie - dlaczego Wisła zaczyna gorzej drugie połowy? Może rzeczywiście jest tak jak mówi trener Mariusz Jop,
CO Z TYMI DRUGIMI POŁOWAMI?
Można zadać pytanie - dlaczego Wisła zaczyna gorzej drugie połowy? Może rzeczywiście jest tak jak mówi trener Mariusz Jop, że rywal wprowadza korekty w taktyce, ale przecież i krakowianie mogą to zrobić. Jedno jest pewne, po ostatnich meczach to jest coś do poprawy już od najbliższego meczu wiosennego w Rzeszowie ze Stalą. Bez względu na to, kto Wisłę wiosną poprowadzi.

ZBYT DUŻE WAHANIA FORMY Super mecze, mecze słabsze. Chodzi nam głównie o ofensywę, bo jednak w meczu z Polonią brakowało w znacznych fragmentach dokładności,
ZBYT DUŻE WAHANIA FORMY
Super mecze, mecze słabsze. Chodzi nam głównie o ofensywę, bo jednak w meczu z Polonią brakowało w znacznych fragmentach dokładności, precyzyjnych podań, żeby skończyć sprawę wcześniej. Wisła wygrała w niedzielę, ale jeśli chce do ekstraklasy wiosną awansować, to nie może być aż tak dużych wahań formy pomiędzy dwoma połowami meczów.

SEZON DO SEZONU, JEDNAK JEST LEPIEJJesień kończy się dla Wisły mimo wszystko rozczarowaniem, bo nie zajmuje miejsca dającego bezpośredni awans do ekstraklasy.
SEZON DO SEZONU, JEDNAK JEST LEPIEJ
Jesień kończy się dla Wisły mimo wszystko rozczarowaniem, bo nie zajmuje miejsca dającego bezpośredni awans do ekstraklasy. Rok do roku jest jednak lepiej, bo gdy I liga kończyła granie rok temu, „Biała Gwiazda” miała dziesięć punktów straty do miejsca dającego bezpośredni awans. Dzisiaj to są tylko trzy punkty. Różnica jest znacząca, ale też trzeba to wykorzystać wiosną, co wcale łatwe nie będzie.

MARIUSZ JOP, CZYLI WYKONAŁ ZADANIE W STU PROCENTACHMariusz Jop jako trener tymczasowy wywiązał się w stu procentach ze swoich obowiązków, czyli wygrał
MARIUSZ JOP, CZYLI WYKONAŁ ZADANIE W STU PROCENTACH
Mariusz Jop jako trener tymczasowy wywiązał się w stu procentach ze swoich obowiązków, czyli wygrał wszystkie mecze, w których poprowadził Wisłę. Awansował w Pucharze Polski, zdobył sześć punktów w lidze. I to nie jest tak, że nie wprowadził nic swojego do gry drużyny. Zawodnicy byli nawet w jakimś stopniu zaskoczeni merytorycznym, takim bardzo konkretnym podejściem Jopa do tego, co zaproponował im w ostatnich tygodniach. Bo to nie było tylko „odbębnienie” sprawy, a bardzo profesjonalne podejście do sprawy przez tego szkoleniowca. To tylko potwierdza, że zainwestowanie w niego latem, gdy powierzono mu drużynę rezerw, było po prostu mądrych ruchem władz Wisły. Czy to jednak oznacza, że należy rozpatrywać jego kandydaturę na stałego trenera? Naszym zdaniem Mariusz Jop udowodnił jedno - w przyszłości ma prawo śmiało myśleć o takiej posadzie. Czy już dzisiaj? Mimo wszystko to byłoby wciąż duże ryzyko. Bo na razie pogoda po trzech meczach u siebie jest piękna, ale nie wiemy, co się wydarzy, gdy przyjdą czarne chmury. Czy Jarosław Królewski byłby gotowy podjąć ryzyko?

NAJWAŻNIEJSZE DECYZJE WKRÓTCENajbliższe tygodnie określą przyszłość Wisły Kraków. Decyzja wyboru nowego trenera będzie niezwykle ważna nie tylko w kontekście