Wyjazdowe zwycięstwo Puszczy ze Świtem. Drużyna z Niepołomic wygrał piąty raz z rzędu

Michał Lipka/Gazeta Krakowska
Puszcza Niepołomice jest już na 3. miejscu
Puszcza Niepołomice jest już na 3. miejscu Michał Kalinowski
Puszcza wygrała na wyjeździe ze Świtem 2:1 i awansowała dzięki temu na 3. miejsce w tabeli. Było to piate zwycięstwo z rzędu zespołu z Niepołomic. Co ciekawe, w każdym z tych meczów trener Wójtowicz wystawiał ten sam skład.

Pierwsza połowa była bardziej wyrównana, choć środek pola zdobyli przyjezdni. Świt ograniczał się tylko do kontr i stałych fragmentów gry. Oba zespoły miały swoje szanse na zdobycie gola, ale dobrze bronili bramkarze. Wśród gości najbliżej trafienia był Łukasz Nowak.

Po zmianie stron przyjezdni śmielej ruszyli do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 53. minucie jeden z miejscowych musiał uciec się do faulu, by powstrzymać rywala. Piłkę przed polem karnym ustawił Tomasz Księżyc i precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego zdobył swojego czwartego gola w tym sezonie. Środkowy obrońca jest najskuteczniejszym zawodnikiem Puszczy. Faworyt podwyższył niebawem. Z lewej strony przymierzył Sebastian Janik, który dał znak, że szybko wraca do formy po kontuzji barku.

Dominacja przyjezdnych trwała aż do 85. minuty. Wtedy niepołomiczanie znowu w tym sezonie stracili gola po stałym fragmencie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego głową na trafienie zamienił Rafał Melon. Ostatnie minuty były bardzo nerwowe, ale wynik się nie zmienił.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Puszcza Niepołomice 1:2 (0:0)

Bramki: Melon 85 - Księżyc 53, Janik 58.

Sędziował: Andrzej Chudy (Zabrze).

Świt: Bigajski - Szabat, Drwęcki, Gmitrzuk, Sosnowski I - Kamiński I, Enow, Zawiska (72 Zych), MakowskiI - Ziąbski (65 Obem), Strzałkowski (83 Melon).

Puszcza: Stępniowski - Szymonik I, Jurkowski, Księżyc, Zontek - Cholewiak I, Strózik, Kałat (77 Rodin), Nowak, Paul (54 Janik) - Moskwik (65 MiziaI 90 Lizak).