Wysoka wygrana Wigier w Turcji

Damian Trochim
Artur Szczepański
W sobotę Wigry Suwałki rozegrały swój drugi mecz kontrolny podczas obozu przygotowawczego w Turcji. Tym razem podopieczni Zbigniewa Kaczmarka pokonali FK Dołgoprudnyj 5:0.

Wszystkie pięć bramek suwalski zespół zdobył w pierwszej połowie. Po dwa gole zdobyli Kamil Zapolnik i Nerijus Valskis, natomiast jedno trafienie zaliczył Łukasz Moneta. Warto wspomnieć, że Wigry kończyły mecz w dziesiątkę, ponieważ w 80. minucie spotkania drugą żółtą kartkę otrzymał Adrian Karankiewicz. FK Dołgoprudnyj to ósmy zespół rosyjskiej trzeciej ligi grupy zachodniej. Następny sparing Wigry grają 25 lutego. Ich przeciwnikiem będzie wówczas Albimo Alanyaspor, obecnie szósty zespół tureckiej drugiej ligi.

Również w sobotę, lecz w godzinach wieczornych do przebywających na obozie piłkarzy ze wschodniej Polski dołączył Mateusz Żebrowski, który zajął miejsce kontuzjowanego Sebastiana Radzio. 19-latek początkowo nie znalazł się w kadrze na wyjazd, gdyż leczył operowaną rękę.