Zagłębie Lubin wygrało z Odrą Opole. Kontuzja Sašy Živca

Piotr Janas
Piotr Janas
Zagłębie Lubin - Odra Opole 2:0
Zagłębie Lubin - Odra Opole 2:0 FOT. Piotr Krzyżanowski
KGHM Zagłębie Lubin wygrało sparing z pierwszoligową Odrą Opole 2:0. Spotkanie to kontuzją okupił Saša Živec. Na razie nie wiadomo, jak poważna jest kontuzja słoweńskiego skrzydłowego.

Zagłębie Lubin w okresie przerwy na reprezentacje postanowiło rozegrać mecz kontrolny, by podtrzymać rytm meczowy. Miedziowi dogadali się z 10. obecnie siłą Fortuna 1 ligi - Odrą Opole. Niebiesko-Czerwoni także nie rozgrywali w ten weekend spotkania ligowego. Ich starcie z Górnikiem Polkowice zostało przełożone z powodu powołań piłkarzy do kadr narodowych.

Trener Piotr Stokowiec dał pograć wielu piłkarzom, którzy na co dzień nie są jego pierwszym wyborem. Prowadzenie jego drużynie dał Jakub Żubrowski, który w 21 minucie wykorzystał podanie od Erika Daniela. Kilka minut później boisko z urazem opuścił Saša Živec. Na razie nie wiadomo, jak poważna jest to kontuzja, Słoweniec został skierowany na dokładniejsze badania.

W drugiej połowie wynik na 2:0 ustalił Karol Podliński. Rosły napastnik lubinian zrobił użytek ze swojego wzrostu i pokonał bramkarza pierwszoligowca uderzeniem głową.

Najbliższy mecz o stawkę Miedziowi rozegrają w niedzielę 3 kwietnia, kiedy to zmierzą się z Jagiellonią Białystok w 27. kolejce PKO Ekstraklasy.

KGHM Zagłębie Lubin - Odra Opole 2:0 (1:0)
Bramki: Żubrowski 21, Podliński 62
Zagłębie (I połowa): Burić - Wójcicki, Kopacz, Ławniczak, Bartolewski, Żubrowski, Starzyński, Dieng, Živec (29. Zajíc), Daniel, Doležal.
II połowa: Hładun - Wójcicki, Lepczyński, Ławniczak, Balić, Żubrowski, Hinokio, Starzyński, Chodyna, Daniel, Zajíc.
Odra: Sapielak - Żemło (68. Spychała), Kostrzycki (60. Kamiński), Kędziora (68. Pawlik) - Mikinič (60. Szrek), Trojak (60. Niziołek), Hrebeń (55. Wróbel), Klimek (60. Petrák; 70. Kędziora), Nowak (55. Sauczek), Marzec (55. Janus), Żak (55. Czapliński).