Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Sosnowiczanie prowadzili, ale stracili nawet punkt w samej końcowce

Tomasz Kuczyński
12.11.2023 r. Fortuna 1. Liga: Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia.
12.11.2023 r. Fortuna 1. Liga: Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia. Karina Trojok
W niedzielę 12 listopada 2023 roku w meczu 15. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało z Arką Gdynia 1:3, choć już w 90. sekundzie prowadziło 1:0. Dwa gole dla gości zdobył Karol Czubak. Arka wskoczyła na fotel lidera. Zobacz ZDJĘCIA ze stadionu ArcelorMittal Park.

Arka w środę zagrała w Bytomiu mecz 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski z Polonią, który wygrała dopiero po dogrywce 3:1. Trener Wojciech Łobodziński na konferencji prasowej był pytany o kwestię zmęczenia przed ligowym meczem w Sosnowcu.

- Problem mieliśmy z linią obrony, bo zagrała 120 minut, a byli w niej zawodnicy, którzy grali dużo do tej pory - mówił Łobodziński. - Cała reszta jest OK. Jesteśmy dobrze przygotowani.

Zobacz w galerii ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia, 12.11.2023 r.

Zespół z Gdyni nie wrócił do Gdyni, aby zaoszczędzić czasu na dojazdy. Arka przystępowała do meczu z Zagłębiem z serią siedmiu zwycięstw z rzędu (dwa pucharowe i pięć ligowych). Po 14 kolejce była wiceliderem tabeli.

Zagłębie przed spotkaniem z Arką spadło na ostatnie miejsce. W lidze miało sześć meczów bez zwycięstwa oraz trzy z rzędu domowe porażki.

Gospodarze potrzebowali tylko 90 sekund, aby objąć prowadzenie. Marcel Ziemann ruszył lewą stroną, następnie wbiegł do środka przed pole karne, uderzył w dalszy róg bramki i Paweł Lenarcik nie miał szans, aby obronić ten strzał.

Arka wysłała poważny sygnał ostrzegawczy w 18. minucie, kiedy z bliska główkował Karol Czubak i Mateusz Kos uratował swój zespół przed utratą gola. Siedem minut później był już remis. Goście mieli rzut wolny - piłkę w pole karne kopnął Dawid Gojny i Sebastian Bonecki wybił ją głową, jednak wprost pod nogi Czubaka. Snajper Arki strzelił z okoli 11. metra z woleja. Kos złapał piłkę, ale już za linią bramkową.

Wynik remisowy utrzymał się nie tylko do przerwy (choć groźniejsze sytuacje miało Zagłębie), ale prawie do końca meczu. Przyszła jednak feralna dla gospodarzy 89. minuta. Olaf Kobacki wbiegł w pole karne z prawej strony, zostawiając za sobą Maksymiliana Rozwandowicza i wyłożył piłkę Czubakowi, który drugi raz pokonał Kosa.

W doliczonym czasie sędzia podyktował rzut karny za faul Vedrana Dalicia na Kobackim. Wynik strzałem z "wapna" ustalił Michał Marcjanik.

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 1:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Marcel Ziemann (2), 1:1 Karol Czubak (25), 1:2 Karol Czubak (89), 1:3 Michał Marcjanik (90+7-karny)

Zagłębie: Mateusz Kos - Dawid Ryndak (73. Juan Camara), Dominik Jończy, Vedran Dalić, Maksymilian Rozwandowicz, Marcel Ziemann (90. Konrad Wrzesiński) - Nikodem Zielonka (73. Kamil Bębenek), Sebastian Bonecki, Dean Guezen, Joel Valencia - Kamil Biliński (82. Marek Fabry).

Arka: Paweł Lenarcik - Kasjan Lipkowski, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Dawid Gojny - Kacper Skóra (69. Michał Borecki), Janusz Gol (86. Michał Bednarski), Sebastian Milewski, Hubert Adamczyk (90+2. Oleksandr Azackyj), Olaf Kobacki - Karol Czubak.

Żółte kartki: Biliński, Jończy - Gol, Marcjanik

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa)

Widzów: 5.841