Zawisza Bydgoszcz pokonał Chojniczankę i został liderem 1. ligi [ZDJĘCIA]

mgs, AIP
Chojniczanka Chojnice - Zawisza Bydgoszcz 0:2
Chojniczanka Chojnice - Zawisza Bydgoszcz 0:2 Monika Smól/Polska Press
Zawisza Bydgoszcz pokonał Chojniczankę Chojnice 2:0 w meczu 11. kolejki 1. ligi i został liderem rozgrywek. Gole dla bydgoskiej drużyny strzelali Sylwester Patejuk i Szymon Lewicki.

Derby regionu mogły się podobać. Oba zespoły od początku chciały grać w piłkę i licznie zgromadzeni na stadionie w Chojnicach kibice oglądali wiele składnych akcji. Nie brakowało też emocji związanych z pracą sędziów. Fani "Chojny" mieli wiele uwag do pracy arbitrów.

Niebiesko-czarni objęli prowadzenie w 32. minucie. Wtedy to piłkę wywalczył Patejuk i zagrał do Miki. Ten odegrał ponownie do Patejuka, który umieścił piłkę w bramce.

Szczególnie po zmianie stron coraz lepiej radzili sobie chojniczanie, ale byli nieskuteczni. Skuteczny, jak zwykle, był za to Szymon Lewicki, który w 84. minucie ustalił wynik meczu.