Zimny prysznic w Ostrowcu

Michał Wieczorek
Dolcan Ząbki 1:0 Widzew Łódź
Dolcan Ząbki 1:0 Widzew Łódź Piotr Werewka
W Ostrowcu Świętokrzyskim lider pierwszej ligi, Widzew Łódź bez problemów ograł miejscowe KSZO 2:0.

KSZO - wbrew wcześniejszym obawom - przystąpiło do spotkania w najmocniejszym zestawieniu. W podstawowej jedenastce znaleźli się narzekający na urazy po meczu z Dolcanem: Cieciura, Ciesielski i Kanarski. Po drugiej stronie brakuje Brozia, Duricia i Ukaha. Pierwszy z wymienionych pauzował za kartki, dwóch kolejnych rozłożyły kontuzje.

Piękny stadion w Ostrowcu wypełnił się po brzegi, a słoneczna pogoda potęgowała efekt piłkarskiego święta. Na rozpalone głowy gospodarzy szybko spadł jednak zimny prysznic. Lider pierwszej ligi nie miał żadnych problemów żeby szybko objąć prowadzenie w pojedynku z KSZO. Wracający po kontuzji Krzysztof Ostrowski już w 16 minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Asystujący przy tym golu Piotr Kuklis, 10 minut później podwyższył prowadzenie.

W drugiej połowie gra była szarpana, a goście w pełni kontrolowali wynik. Widzew znów zgarnął trzy punkty i pewnym krokiem zmierza do ekstraklasy.