Radomiak Radom pokonał na wyjeździe w sparingu pierwszoligowego Górnika Łęczna. Zielonym pozostały do rozegrania jeszcze dwa spotkania kontrolne przed rozpoczęciem rundy wiosennej w drugiej lidze.

Górnik Łęczna - Radomiak Radom 2:3 (2:2)
Bramki: Szysz 20, Szerszeń 28 - Mazan 23, Wróbel 38, Skowron 90.
Górnik: Prusak – Pisarczuk, Pruchnik, Kasperkiewicz, Kosznik, Szysz, Karbowy, Makowski, Suchanek, Bonin, Szerszeń oraz Jarecki, Wiech, Sasin, Szewczyk, testowany I, Flis, testowany II, Smug.
Radomiak: Gostomski - Jakubik, Świdzikowski, Klabnik, Skowron, Colina, Bemba, Leandro, Szuprytowski, Wróbel, Mazan oraz Grudniewski, Brągiel, Haluch, Jabłoński, Winsztal, Agu, Zając.

Sporo działo się w pierwszej połowie sparingowego spotkania Radomiaka z pierwszoligowym Górnikiem. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 20 minucie po strzale Patryka Szysza. Długo na odpowiedź zielonych nie trzeba było czekać. Najpierw mocny strzał Leandro z trudem obronił Prusak, ale chwilę później bramkarz Górnika skapitulował, a piłkę w siatce umieścił Peter Mazan. Szybko jednak pierwszoligowiec wrócił na prowadzenie, a błąd defensywy Radomiaka wykorzystał Sebastian Szerszeń. Kolejną dobrą okazję miał Grzegorz Bonin, ale trafił w spojenie. Podopieczni trenera Jerzego Cyraka wyrównali jeszcze przed przerwą, a trafienie na swoje konto zapisał Jakub Wróbel.

W drugiej części meczu nie padło już tyle bramek. Na placu gry w barwach gości pojawił się między innymi Mateusz Zając, który podpisał kontrakt z Radomiakiem pod koniec tygodnia. W 72 minucie czerwoną kartę otrzymał strzelec jednego z goli dla Górnika, Sebastian Szerszeń. Zieloni zyskali lekką przewagę i ostatecznie w końcówce, po bramce Bartosza Skowrona w doliczonym czasie gry zwyciężyli 3:2 w pierwszym z trzech ostatnich sparingów przed rozpoczęciem rundy wiosennej w drugiej lidze. Dla podopiecznych trenera Jerzego Cyraka był to bardzo pożyteczny sprawdzian.

- Mocna przeprawa z pierwszoligową, bardzo dobrą drużyną. Traktowaliśmy to jako mecz, w którym trzeba było naprawdę dużo popracować, ale też taki, w którym duże znaczenie miały aspekty taktyczne - powiedział po zakończeniu spotkania Jerzy Cyrak, trener Radomiaka Radom.

Autor jest również na Twitterze

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Studniówki 2018. Zobacz najpiękniejsze dziewczyny

QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Otpo prawdziwe pytania z testu MultiSelect

QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? Sprawdź się!

Najlepsza jedenastka jesieni w piłkarskiej ekstraklasie

Piękne piłkarki na zdjęciach. Zobacz wyjątkową sesję

QUIZ. Najczęstsze błędy językowe. Mówisz poprawnie?

Mężczyźni noszący to imię są najwierniejsi [LISTA]

Materiał oryginalny: Zwycięstwo Radomiaka Radom z pierwszoligowym Górnikiem Łęczna w pierwszym z trzech ostatnich sparingów - Echo Dnia Radomskie