Arka wciąż walczy o Ekstraklasę, Chojniczanka w coraz trudniejszej sytuacji

Piotr Hukało
Arka Gdynia pokonała Chojniczankę 1:0
Arka Gdynia pokonała Chojniczankę 1:0 Piotr Kwiatkowski
Grająca w dziesiątkę Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Chojniczankę 1:0 po golu Roberta Sulewskiego. Dzięki zwycięstwu podopieczni Piotra Rzepki zachowali matematyczne szanse na awans do Ekstraklasy, zaś ekipa z Chojnic zrobiła krok w kierunku spadku do niższej ligi.

Po dzisiejszym meczu piłkarze Chojniczanki mogą mówić o sporym pechu. Mimo że gospodarze praktycznie cały mecz grali w przewadze jednego zawodnika, to ostatecznie osłabiona gdyńska Arka zdołała strzelić bramkę na wagę zwycięstwa.

Dla Chojniczanki losy spotkania zaczęły się układać korzystnie już w 11. minucie. Wówczas z boiska wyleciał Krzysztof Sobieraj. "Chojna" od razu zaczęła szukać okazji, aby spotkanie ustawić pod swoje dyktando. Jednak w opinii Pawlaka, zmasowane ataki na bramkę Arki nie wróżyły nic dobrego. - Chcieliśmy grać otwierające piłki. Wydawało nam się, że będziemy zaraz strzelać bramki, i to właśnie nas zmyliło - twierdzi trener.

Mimo przewagi Chojniczanka nie potrafiła się przedrzeć przez obronę gdynian. Przyczyną mógł być brak równowagi między prawym i lewym skrzydłem gospodarzy. Na prawej flance świetne zawody rozegrał Paweł Iwanicki, natomiast grającemu z prawej strony Adamowi Dudzie w niedzielę nic nie wychodziło.

W drugiej połowie gdynianie zaczęli odważniej sobie poczynać na połowie chojniczan. Arka, głównie za sprawą indywidualnych akcji, niebezpiecznie zapuszczała się pod pole karne Chojniczanki. Podopieczni Mariusza Pawlaka grali jednak dość uważnie w defensywie i w porę przerywali akcje gości.

"Chojna" rzuciła się do ataku w ostatnim kwadransie. Najbliżej zdobycia gola był w 77. minucie Marek Gancarczyk. Pomocnik bez trudu przedarł się w pole karne Arki. Piłka, skierowana w stronę bramki gdynian, odbiła się od wewnętrznej strony słupka i jakimś cudem wróciła na boisko. Ofensywną grę "Chojny" wykorzystali gdynianie, którzy po jednej z nieudanych akcji gospodarzy wyprowadzili kontrę. W 86. minucie lewą stroną popędził Bartosz Ślusarski. Jego strzał wybronił Rafał Misztal, jednak piłka została w boisku i wpadła pod nogi Marcina Radzewicza, który potężnym strzałem dał zwycięstwo Arce. Arka nadal ma matematyczne szanse na awans, natomiast "Chojna" dalej musi szukać punktów niezbędnych do pozostania w 1. lidze.