Barcelona wygrała z LA Galaxy w swoim pierwszym letnim sparingu (BRAMKI)

Jakub Seweryn
LA Galaxy - Barcelona
LA Galaxy - Barcelona facebook/fcbarcelona
FC Barcelona pokonała Los Angeles Galaxy 2:1 w meczu towarzyskim rozegranym na Rose Bowl w Pasadenie. Gole dla Barcy w obecności 93 tysięcy kibiców strzelali Luis Suarez oraz Sergi Roberto, a w doliczonym czasie gry bramkę honorową dla gospodarzy zdobył Tommy Meyer.

Dla podopiecznych Luisa Enrique był to pierwszy mecz sparingowy przed nowym sezonem 2015/16. Najlepsza klubowa drużyna Europy musiała sobie radzić w nim bez piłkarzy występujących niedawno w Copa America. Leo Messi, Neymar, Javier Mascherano, Dani Alves czy Claudio Bravo dołączą bowiem do zespołu już po zakończeniu tournée po Ameryce Północnej.

W trakcie rozgrywania tego spotkania wyraźnie było widać wczesny etap przygotowań Dumy Katalonii. Mistrzowie Hiszpanii w pierwszej części gry nie mogli złapać swojego rytmu i stosunkowo rzadko stwarzali zagrożenie pod bramką LA Galaxy. W 34. minucie gry niezłe uderzenie z około 16 metrów Sergiego Roberto obronił Brian Rowe, ale tuż przed przerwą amerykański golkiper musiał już wyjmować piłkę z siatki. Po asyście Marca Bartry efektownym strzałem z powietrza popisał się bowiem Luis Suarez, dzięki czemu do przerwy Barca mogła cieszyć się ze skromnego prowadzenia 1:0. Dla Urugwajczyka był to zapewne wyjątkowy mecz, jako że mógł się zmierzyć ze swoim kolegą z czasów gry w Liverpoolu, Stevenem Gerrardem, który obecnie reprezentuje barwy Galaxy. Jak widać poniżej, obaj panowie zachowują całkiem przyzwoite relacje.

W przerwie nieoczekiwanie więcej zmian przeprowadził szkoleniowiec LA Galaxy, Bruce Arena, który wymienił całą jedenastkę i to odbiło się na jakości drużyny z Los Angeles. Barcelona po zmianie stron zaczęła bardzo aktywnie i choć dobrych okazji nie potrafili wykorzystać Douglas oraz Gerard Pique, to w 56. minucie skuteczniejszy od nich okazał się Sergi Roberto, który po zamieszaniu w polu karnym rywala dopadł do bezpańskiej piłki i mocnym strzałem z kilkunastu metrów umieścił ją w siatce.

Dopiero przy stanie 0:2 nieco przebudzili się gospodarze. Kontrataki Amerykanów przyniosły niezłe sytuacje Lassitera i Mendioli, ale obu piłkarzom Galaxy nie udało się trafić do bramki Barcy. Jeszcze w samej końcówce potężne uderzenie Sandro Ramireza trafiło w poprzeczkę, a gdy Katalończycy się już rozluźnili, w doliczonym czasie gry po dobrze rozegranym rzucie rożnym celnym strzałem głową popisał się Tommy Meyer, strzelając bramkę honorową dla gospodarzy. Ostatecznie Barcelona pokonała Los Angeles Galaxy 2:1 w swoim pierwszym meczu towarzyskim przed sezonem 2015/16, w którym Blaugrana powalczy aż o sześć trofeów.