Bayern minimalnie lepszy od Bayeru. Słaby mecz Lewandowskiego (ZDJĘCIA)

Sebastian Chmielak, krk
Bayern Monachium w hitowym meczu 14. kolejki Bundesligi pokonał Bayer Leverkusen 1:0. Bramkę rozstrzygającą losy spotkania zdobył na początku drugiej połowy Franck Ribery. Robert Lewandowski został zmieniony w doliczonym czasie gry. Wcześniej nie wykorzystał znakomitej okazji, strzelając z trzech metrów w boczną siatkę.

Mistrz Niemiec, w Bundeslidze radził sobie wyśmienicie. Bayern Monachium wygrał cztery ostatnie spotkania, a na Allianz Arenie wszystkie mecze rozstrzygnął na własną korzyść. W ostatniej kolejce, Bawarczycy rywalizowali w Berlinie z miejscową Herthą. Drużyna Roberta Lewandowskiego wygrała 1:0 po bramce Arjena Robbena. Co ciekawe, od ponad 330 minut z czystym kontem był Manuel Neuer. Podopieczni Rogera Schmidta powrócili do dobrej dyspozycji po kilku słabszych meczach. Aptekarze w trzech ostatnich pojedynkach zdobyli siedem punktów, a w ostatnim spotkaniu rozgromili Kolonię aż 5:1. Świetny wynik z rywalem zza miedzy dawał nadzieję kibicom Bayeru na dobry rezultat w Monachium.

Co ciekawe, już w 3. minucie na prowadzenie powinni wyjść goście z Leverkusen. Nieporozumienie Jeroma Boatenga z Xabim Alonso próbował wykorzystać Karim Bellarabi. Niemiec wyszedł sam na sam z Manuelem Neuerem i zdecydował się podciąć piłkę nad wychodzącym bramkarzem. Futbolówkę w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił jednak Juan Bernat. Byliśmy krok od sensacji na Allianz Arenie. W pierwszej połowie nie było zbyt wielu szans bramkowych, choć kibice zgromadzeni N Allianz Arenie nie mogli narzekać na nudę. Piłkarze Bayernu nie mogli przebić się przez szczelny mur Aptekarzy, a niewidoczny był Robert Lewandowski. Mimo to, na murawie sporo się działo, było dużo przechwytów, szybkich zagrań i kombinacyjnych podań.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 51. minucie wyszli na prowadzenie. Piłka zagrywana z rzutu rożnego trafiła do Alonso, który zgrał futbolówkę do Francka Ribery'ego. Francuz uderzył z powietrza i pokonał Bernda Leno. Zdobyta bramka podziała na Bawarczyków, jak olej napędowy. Podopieczni Pepa Guardioli stwarzali coraz to lepsze okazje bramkowe. Najpierw nie pewna interwencja Leno spowodowała, że piłka odbiła się od słupka. Bramkarz gości zrehabilitował się w następnej akcji, ponieważ odbił mocny strzał Arjena Robbena z 12 metrów. Swoja szansę miał również Robert Lewandowski. Polak na krótko rozegrał rzut wolny z Thomasem Muellerem, Niemiec odegrał futbolówkę do Lewego, a ten z trzech metrów nie trafił w światło bramki.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Bayern mógł świętować piąte zwycięstwo z rzędu w Bundeslidze. Był to czwarty kolejny mecz, w którym Manuel Neuer zachował czyste konto, ostatnią bramkę Niemiec puścił w rywalizacji z Borussią Dortmund, gdy pokonał go Marco Reus.

W następnej kolejce Bayern uda się do Augsburga, a Bayer na BayArenie podejmie Borussię Moenchengladbach. Obie ekipy jednak rozegrają w środku tygodnia spotkania w Lidze Mistrzów. Bayern zagra u siebie z CSKA Moskwa, a Bayer uda się do Lizbony na mecz z Benficą.