Bezbramkowy remis w Niecieczy, chociaż sytuacji nie brakowało

Piotr Szymański
Po wygranej przed tygodniem w Katowicach, dziś niecieczanie zdobyli kolejny punkt Arkadiusz Gola / Polskapresse
Po spotkaniu obfitującym w sytuacje podbramkowe, Termalika Bruk-Bet Nieciecza podzieliła się punkami z Zawiszą Bydgoszcz. Obie drużyny jak na razie są niepokonane w sezonie 2011/2012.

Od pierwszych minut rozpoczęła się wymiana niecelnych ciosów z obu stron. Popłoch w szeregach bydgoszczan siał Dariusz Pawlusiński, głównie za sprawę dobrze wykonywanych stałych fragmentów. Po jednym z takich zagrań, w 8. minucie ogromne problemy miał golkiper Zawiszy, Andrzej Witan, który odbił piłkę wprost do debiutującego Szymona Martusia. 20-latek nieznacznie pomylił się, uderzając tuż obok słupka.

Pięć minut później doskonałą okazję mieli goście. Paweł Zawistowski uderzył potężnie wprost w Sebastiana Nowaka, a z dobitką w podobnej sytuacji nie poradził sobie Rafał Leśniewski. W 27. minucie Nowak po raz kolejny zapobiegł utracie gola, przytomnie wybijając piłkę bitą przez Zawistowskiego ze stałego fragmentu.

Na dziesięć minut przed przerwa przypomniał o sobie Pawlusiński, który indywidualną akcję sfinalizował strzałem obok bramki. Minutę później pod pole karne niecieczan zapędził się stoper Łukasz Skrzyński, który przeniósł piłkę nieznaczenie nad poprzeczką. W końcowych minutach pierwszej części gospodarze zdobyli upragnionego gol, lecz sędzia Tomasz Radkiewicz dopatrzył się pozycji spalonej u Andrzeja Rybskiego.

W drugiej odsłonienie zawodnicy Termaliki kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, lecz niewiele z tego wynikało. Gra toczyła się głównie w środku pola, a piłkarze obu zespołów nie zamierzali odstawiać nogi, co przekładało się na sporo fauli i cztery żółte kartki. W 71. minucie goście powinni objąć prowadzenie, lecz w sobie tylko znany sposób, do pustej siatki nie trafił Martins Ekwueme. Niewykorzystana sytuacja mogła się zemścić na Zawiszy w 78. minucie, gdy błąd Skrzyńskiego wykorzystał młody, lecz przegrał pojedynek oko w oko z Witanem.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Zawisza Bydgoszcz 0:0 - czytaj zapis relacji na żywo ze spotkania

Żółte kartki: Pawlusiński, Jarecki, Cios, Biskup - Majkowski.

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

Termalica: Sebastian Nowak - Łukasz Kowalski, Jan Cios, Dalibor Pleva, Karol Piątek (46' Jakub Biskup) - Dariusz Pawlusiński, Arkadiusz Baran, Tomasz Metz, Andrzej Rybski (87' Piotr Trafarski), Dariusz Jarecki - Szymon Martuś (79' Piotr Ceglarz).

Zawisza: Andrzej Witan - Michał Ilków-Gołąb, Krzysztof Hrymowicz, Łukasz Skrzyński, Paweł Oleksy - Vahan Gevorgyan, Błażej Jankowski, Martins Ekwueme, Paweł Zawistowski (78' Rafał Piętka), Adrian Błąd (60' Kamil Majkowski) - Rafał Leśniewski (67' Benjamin Imeh).