Chojniczanka lepsza od wicelidera z Łodzi. Patryk Tuszyński strzelił gola na wagę trzech punktów ZDJĘCIA

Paweł Stankiewicz
Chojniczanka - ŁKS
Chojniczanka - ŁKS Przemysław Świderski
Chojniczanka odniosła bardzo cenne zwycięstwo nad ŁKS Łódź 1:0 w meczu Fortuna I ligi.

Chojniczanka zagrała dobre spotkanie przeciwko drużynie ŁKS. I pokazała, że potrafi sprawić niespodziankę w spotkaniu, w którym nie jest faworytem.

Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego byli zespołem lepszym od wicelidera z Łodzi. Udokumentowali to jeszcze w pierwszej połowie, a bramkę głową strzelił doświadczony Patryk Tuszyński. ŁKS kompletnie nie miał pomysłu jak poradzić sobie z defensywą zespołu z Chojnic i bił głową w mur. W efekcie Chojniczanka w pełni kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Kolejne zmiany w łódzkim zespole nie poprawiły gry tego zespołu. A w 88 minucie czerwoną kartką, za dwie żółte, ukarany został Pirulo. Grająca w liczebnej przewadze Chojniczanka utrzymała korzystny wynik i dzięki drugiej wygranej uciekła ze strefy spadkowej.

Chojniczanka Chojnice - ŁKS Łódź 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Patryk Tuszyński (42)

Chojniczanka: Kuchta - Grolik, Bartosiak, Kasperowicz - Niepsuj (64 Ryczkowski), van Huffel (64 Karbowy), Drewniak, Kalinkowski (90 Byrtek), Mikołajczyk (82 Mazek) - Mikołajczak (64 Janicki), Tuszyński

ŁKS: Arndt - Dankowski, Dąbrowski, Monsalve, Szeliga (81 Koprowski) - Pirulo, Trąbka, Lorenc (56 Javi Moreno), Kort (56 Biel), Ibe-Torti (56 Kuźma) - Balongo (69 Janczukowicz)

Żółte kartki: Mikołajczak, Ryczkowski (Chojniczanka) oraz Lorenc, Koprowski, Biel, Pirulo (ŁKS)
Czerwona kartka: Pirulo (ŁKS, 88 min., za drugą żółtą)
Sędziował: Piotr Urban (Warszawa)