Chojniczanka podejmie Olimpię

Wojciech Piepiorka/Dziennik Bałtycki
Pierwszy raz w tym sezonie do Chojnic przyjadą kibice gości
Pierwszy raz w tym sezonie do Chojnic przyjadą kibice gości Polskapresse
Hitem ósmej kolejki drugiej ligi zachodniej będzie potyczka Chojniczanki Chojnice z Olimpią Grudziądz. Po raz pierwszy na drugoligowym meczu Chojniczanki pojawią się kibice gości.

Jeszcze do niedawna byłby to pojedynek wicelidera z liderem, ale po porażce chojnickiego zespołu z Zawiszą Bydgoszcz w ostatni weekend, podopieczni Grzegorza Kapicy spadli w tabeli na czwarte miejsce. Olimpia zachowała pierwszą lokatę, choć w siódmej kolejce również jej przydarzyła się wpadka. Piłkarze z Grudziądza przegrali na własnym stadionie 0:1 z Ruchem Zdzieszowice. W Chojnicach gracze Marcina Kaczmarka będą chcieli się zrehabilitować. Do udowodnienia ma też coś Chojniczanka więc spotkanie zapowiada się ciekawie. Tym bardziej, że w przypadku zwycięstwa i korzystnych wyników na innych stadionach, zespół z Chojnic może zostać liderem.

W składzie Chojniczanki należy spodziewać się zmian. Zagadką jest kto zagra od początku w ataku. Napastnicy Chojniczaniki nie imponują bowiem skutecznością. Piotr Kwietniewski strzelił dotąd dwie bramki, a Szymon Gibczyński i Krzysztof Rusinek po jednej. Ten ostatni zawiódł szczególnie w ostatnim meczu z Zawiszą. Być może, mimo to, pojawi się w wyjściowej jedenastce. Trener Kapica wciąż w niego wierzy, a Rusinek będzie w sobotę podwójnie zmobilizowany, bo do niedawna był zawodnikiem Olimpii.

Bolączką Chojniczanki jest skuteczność, szczególnie w pierwszych 45 minutach. Z jedenastu bramek w tym sezonie, dziesięć zdobyła w drugiej połowie
- Statystyka jest jak krótka spódniczka - pokazuje wiele, ale nie to, co najważniejsze - stara się bagatelizować sprawę Kapica. - Mecz trwa 90 minut i jesteśmy przygotowani na to, żeby strzelać gole w każdym momencie. Ci, którzy mają postawić pieczątkę w formie bramki, tego jednak nie robią.

Od wczoraj trwa przedsprzedaż biletów na mecz z Olimpią. Kosztują 10 zł. Dziś będzie je można nabyć w godz. 9-15 w sekretariacie klubu i w godz. 15-17 w kasach stadionu. W dniu meczu kasy zostaną otwarte o godz. 11, a bramy stadionu o godz. 15. Kibicom przypominamy, że wejściówki są imienne i przy ich zakupie oraz przy wejściu na stadion trzeba okazać dokument tożsamości.

Po raz pierwszy w drugiej lidze w Chojnicach pojawią się kibice gości. Dla fanów Olimpii przeznaczono 200 wejściówek i wszystko wskazuje na to, że cała pula zostanie wykorzystana.