Chrobry Głogów - Flota Świnoujście LIVE! Grad goli na pożegnanie jesieni?

mgs
Chrobry Głogów zagra z Flotą
Chrobry Głogów zagra z Flotą Piotr Krzyżanowski / Polskapresse
Kiedy kilka miesięcy temu Chrobry Głogów mierzył się z Flotą Świnoujście, mecz ten zakończył się remisem 2:2. Czy dziś któraś ze będzie w stanie odnieść zwycięstwo?

Ostatnią przed zimową przerwą kolejkę na zapleczu Ekstraklasy zainaugurujemy w Głogowie, gdzie miejscowy Chrobry podejmie Flotę Świnoujście. Obie ekipy miały okazję zmierzyć się ze sobą 9 sierpnia, wówczas starcie to zakończyło się remisem 2:2. Beniaminek z Głogowa wprawdzie przegrywał już 0:2, jednak koniec końców udało mu się wywieźć znad morza jeden punkt.

Przed tym spotkaniem warto wspomnieć jak prezentuje się obecna sytuacja obu drużyn w ligowej tabeli. Gospodarze z dorobkiem 21 punktów plasują się na 13. miejscu, ale to nie oznacza, że dziś mogą spocząć na laurach. W ich sytuacji każdy punkt jest na wagę złota, bowiem jeśli dziś nie zdobędą żadnego, niewykluczone, że jesień na piłkarskich boiskach 1. ligi spędzą tuż nad strefą spadkową.

Z kolei Flota zaskakująco dobrze przebrnęła przez jesienne potyczki i obecnie znajduje się na 6. miejscu mając na koncie 26 "oczek" - tyle samo co siódma Chojniczanka i ósma Arka Gdynia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami podopiecznych Tomasza Kafarskiego i uda im się przed zimową przerwą zdobyć w Głogowie komplet trzech punktów, będą mogli zakończyć rozgrywki jesienne na piątej pozycji.

Sytuacja kadrowa Floty jest dość dobra. W drużynie Tomasz Kafarskiego treningi wznowili Marek Opałacz i Charles Nwaogu, natomiast wykluczony z gry jest tylko kontuzjowany Sławomir Cienciała. Więcej problemów ma Ireneusz Mamrot, który nie będzie mógł skorzystać z usług zmagających się z urazami Damiana Sędziaka, Michała Michalca, Krzysztofa Ziemniaka i Damiana Piotrowskiego.