MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec WYNIK, WIDEO Sosnowiczanie porażką pożegnali się z Fortuna 1. Ligą

Tomasz Kuczyński
W grudniu w zaległym meczu 17. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało u siebie z Chrobrym 1:2. W ostatniej kolejce sezonu oba zespoły zagrały w Głogowie. Lucyna Nenow
W niedzielę 26 maja 2024 roku w meczu ostatniej kolejki Fortuna 1. Ligi Chrobry Głogów wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 2:0 (1:0). Poniżej zobacz WIDEO z golami z tego spotkania.

Nowy prezes Zagłębia, Marek Saganowski zostaje

W tygodniu poprzedzającym ostatni mecz Zagłębia przed spadkiem do II ligi w klubie nastąpiły ważne zmiany. Nowym prezesem została Katarzyna Biały, która wcześniej była dyrektorem finansowym klubu. Zastąpiła Arkadiusza Aleksandra. Na dyrektora sportowego powołano Grzegorza Kurdziela. Oficjalnie poinformowano też, że w nowym sezonie drużynę nadal będzie prowadził trener Marek Saganowski.

Chrobry - Zagłębie: Do przerwy 1:0

Na koniec sezonu ostatnie w tabeli Zagłębie zagrało w Głogowie z zajmującym 13. miejsce Chrobrym. Gospodarzom nie groził już spadek do II ligi, a w poprzedniej kolejce drużyna Piotra Plewni wygrała w Bielsku Białej 1:0 z Podbeskidziem, które też (jak Zagłębie) zostało już zdegradowane. Zagłębie przystąpiło do meczu z serią 25 spotkań z rzędu bez zwycięstwa.

Chrobry prowadził do przerwy 1:0 po golu w 43. minucie. Mateusz Kos po rzucie rożnym wypiąstkował piłkę przed pole karne. Tam był Natan Malczuk, który przyjął piłkę i popisał się pięknym strzałem w "okienko". Kos nawet sięgnął piłkę, ale nie był w stanie jej wybić. Przy próbie interwencji źle upadł na murawę i potrzebna była pomoc medyczna.

Zobacz gola na 1:0 dla Chrobrego

W doliczonym czasie Zagłębie było bliskie wyrównania. Groźnie strzelił Artem Polarus i Damian Węglarz uchronił swój zespół przed utratą gola.

Chrobry - Zagłębie: Goście bez kontuzjowanego bramkarza

Na drugą połowę nie wyszedł już Mateusz Kos zmieniony przez Kacpra Siutę. Zmiennik wyciągnął piłkę z siatki w 55. minucie, gdy Mateusz Machaj w sytuacji sam na sam technicznie posłał piłkę nad bramkarzem Zagłębia.

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Natan Malczuk (43), 2:0 Mateusz Machaj (55)

Chrobry: Damian Węglarz - Paweł Tupaj, Albert Zarówny, Michał Michalec (79. Mavroudis Bougaidis), Natan Malczuk - Mateusz Machaj (79. Bartosz Biel), Patryk Mucha (67. Patryk Plewka), Robert Mandrysz, Szymon Bartlewicz (35. Mateusz Ozimek), Adrian Klimczak (67. Jakub Kuzdra) - Mikołaj Lebedyński.

Zagłębie: Mateusz Kos (46. Kacper Siuta) - Patryk Caliński, Hubert Matynia, Artem Suchockyj - Artem Polarus (67. Marcel Ziemann), Sebastian Bonecki, Michał Janota (46. Marek Fabry), Adrian Troć (67. Kamil Bębenek), Joel Valencia, Kamil Lipka (86. Paweł Szostek) - Kamil Biliński.

Żółte kartki: Caliński, Lipka

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

Widzów: 1.366