Czerwone Diabły ograły Crystal Palace (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Manchester United pokonał na Old Trafford Crystal Palace 2:0 w spotkaniu inaugurującym trzecią kolejkę angielskiej Premier League. Goście po dość mocno kontrowersyjnej decyzji arbitra kończyli ten mecz w dziesiątkę.

Od samego początku tego pojedynku zarysowała się przewaga piłkarzy Davida Moyesa. Aktualni mistrzowie Anglii prowadzili grę, podchodzili pod pole karne rywala, jednak byli w stanie oddać wielu strzałów na bramkę. W 19. minucie Ashley Young postanowił nabrać sędziego i wymusić podyktowanie rzutu karnego. Ta sztuka (przynajmniej na razie) jednak mu się nie powiodła.

W pierwszej połowie swoje niezłe sytuacje miał Robin Van Persie. W 36. minucie gry spróbował zaskoczyć sprytnym strzałem piętką, a trzy minuty potem po genialnym podaniu od Wayne’a Rooneya, trafił tylko w poprzeczkę.

Co się nie udało dwukrotnie, powiodło się Holendrowi za trzecim razem. Tuż przed przerwą kolejny pokaz aktorstwa zaprezentował nam Young i na nieszczęście, tym razem sędzia Jonathan Moss dał się nabrać. Arbiter wskazał na wapno, a do tego wyrzucił z boiska Didgacoi, który jego zdaniem sfaulował angielskiego skrzydłowego. Jedenastkę na bramkę zamienił supersnajper z Old Trafford.

Na samym początku drugiej połowy, paradoksalnie to osłabieni goście z Londynu, dłużej potrafili utrzymywać się przy futbolówce. Nie przekładało się to na stwarzanie sytuacji, jednak sam fakt jest godny odnotowania. W 62. minucie na boisku wszedł sprowadzony niedawno z Evertonu Marouane Fellaini. Belg zmienił dość słabego tego dnia Andersona. Innym belgijskim zawodnikiem, który dzisiaj debiutował w drużynie mistrza Anglii, był 18-letni Adnan Januzaj.

Z upływem czasu przewaga gospodarzy robiła się coraz większa. To oni stworzyli sobie kilka ciekawych okazji do podwyższenia wyniku, które przyszło 81. w minucie. Po faulu na Januzaju, arbiter podyktował rzut wolny, który precyzyjnym strzałem w prawy dolny róg bramki na gola zamienił Wayne Rooney.

Do końca meczu United stworzyli sobie jeszcze dwie–trzy niezłe okazje, jednak żadnej nie potrafili wykorzystać. Wynik nie uległ zmianie i trzy punkty zostały na Old Trafford. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że ten meczy mógłby potoczyć się inaczej, gdyby zamiast zawodnika Crystal Palace, z boiska wyleciał Ashley Young.

Manchester United – Crystal Palace 2:0 (1:0)

1:0 Van Persie 45+1’
2:0 Rooney 81’

Żółte kartki: Young (18’), Moxey (45+2’), Chamakh (55’).
Czerwona kartka: Didgacoi (44’).

Manchester United: De Gea - Fabio, Ferdinand, Vidić, Evra - Valencia, Carrick, Anderson (Fellaini 62’), Young (Januzaj 67’) - Rooney, Van Persie (Hernandez 79’)

Crystal Palace: Speroni - Mariappa, Campana (Guediora 59’), Digkacoi (cz. k. 44’), Puncheon - Jedinak, Gayle (Jerome 64’), Gabbidon, Moxey, Delaney – Chamakh (Kebe 75’)

Sędzia: Jonathan Moss