Bartosz Kijeski
Rezerwy Kolejorza zremisowały w środę, 16 listopada z Wartą Poznań 1:1
Rezerwy Kolejorza zremisowały w środę, 16 listopada z Wartą Poznań 1:1 Adam Jastrzebowski/zdj. ilustracyjne
Rezerwy Lecha Poznań zremisowały 1:1 z Wartą Poznań w nieoficjalnym meczu sparingowym. Spotkanie zostało rozegrane na boisku akademii Kolejorza we Wronkach. Od początku w tym spotkaniu zagrał Bartosz Salamon, dla którego był to pierwszy mecz w podstawowym składzie od marca 2022 roku.

Mecz rezerw Kolejorza z Zielonymi był jednym z etapów przygotowawczych dla piłkarzy niebiesko-białych, którzy po zakończeniu tego roku na boiskach eWinner II ligi będą trenować aż do początku grudnia.

Od pierwszych minut inicjatywę przejęli Zieloni, którzy tworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych pod polem karnym Miłosza Mleczki. Najpierw swoją szansę na zdobycie bramki miał Michał Kopczyński, a potem Wiktor Pleśnierowicz, lecz oba strzały były skutecznie blokowane przez defensorów Lecha Poznań. W 22. minucie spotkania wynik meczu otworzył Miłosz Szczepański, który dobił piłkę po strzale Jana Grzesika.

W pierwszej połowie na boisku od początku spotkania wystąpił Bartosz Salamon. Dla środkowego obrońcy Kolejorza był to pierwszy mecz w podstawowym składzie od 24 marca. Wówczas to, podczas meczu towarzyskiego ze Szkocją, 31-latek nabawił się urazu, który wykluczył go z gry praktycznie do końca roku. W spotkaniu z Villarrealem (3:0) Salamon jednak po raz pierwszy od momentu złapania kontuzji pojawił się w oficjalnym meczu na kilka ostatnich minut gry.

W drugiej połowie lechici się rozochocili, co przełożyło się na bramkę wyrównującą. Całą operację zaczął Patryk Gogół, który posłał piłkę do Norberta Pacławskiego. 18-latek w okolicach dalszego słupka dostrzegł swojego rówieśnika - Jakuba Antczaka. Skrzydłowy Lecha dokładnie dograł do ustawionego na piątym metrze Antoniego Kozubala, gdzie środkowy pomocnik niebiesko-białych ustalił wynik na 1:1.

Lech II Poznań – Warta Poznań 1:1 (0:1)

Bramki: Kozubal (53) - Szczepański (22)

Lech II: Mleczko (61. Pruchniewski) - Zagórski (78. Warciarek), Salamon (46. Tudruj), Olejnik (68. Gurgul), Palacz (68. Kukułka) - Antoni Kozubal (61. Sommerfeld), Gogół (75. Nadolski), Dziuba (46. Żołądź) - Wilak (68. Skowroński), Pacławski (68. Wełniak), Antczak (61. Wolski)

Warta: Grobelny (60. Kustosz) –Stavropoulos (60. Stangel), Pleśnierowicz (76. Roth, Kościelny (72. Jechura) – Grzesik (46. Jakóbowski), Kupczak (67. Malchrowicz, 89. Corryn), Kopczyński, Szczepański (67. Lechowicz), zawodnik testowany 1 (86. Ganowski), Żurawski (57. zawodnik testowany 2) – Miguel Luis (67. Jóskowski)

Warszawa, Tychy czy Poznań, ale też Słupca, Rawicz i Gryfice. To między innymi w tych miejscowościach urodzili się reprezentanci 26-osobowej kadry Polski, która wybrała się na mundial 2022 w Katarze.Sprawdźcie, w których częściach naszego kraju przyszli na świat piłkarze Czesława Michniewicza --->

Z "zapadłej dziury" na mundial. Gdzie urodzili się reprezent...