Dobre wyniki piłkarzy GKS Bogdanka z drużynami Ekstraklasy

Kamil Balcerek / Kurier Lubelski
Piłkarze GKS Bogdanka w sparingach z drużynami ekstraklasy osiągają dobre wyniki Filip Trubalski
Piłkarze pierwszoligowego GKS Bogdanka w zimowym okresie przygotowawczym mogą pochwalić się dobrymi wynikami. Gracze Piotra Rzepki dwa razy zagrali z klubami Ekstraklasy i nie przegrali. Pokonali Koronę Kielce 1:0 i zremisowali 2:2 z Polonią Warszawa.

- Zgadzam się, że nie wyniki są najważniejsze, ale miło jest wygrywać. Na tym etapie najważniejsze jest, aby każdy mógł pograć - mówi trener Rzepka. - Dla mnie dodatkowym plusem jest to, że ponownie zagrali juniorzy. Tym razem znalazło się ich na boisku trzech i nie mieli kompleksów w starciu z tak wymagającym rywalem.

Sparing: Korona Kielce - GKS Bogdanka 0:1

Trener łęcznian podkreśla, że podczas ostatniego tygodnia jego piłkarze zdobyli mnóstwo doświadczeń, które na pewno pomogą podczas sezonu ligowego. - Gramy z dobrymi przeciwnikami i to procentuje. Widzę, ile chłopaki wkładają zaangażowania w te mecze. To na pewno pomoże nam później w lidze. Przecież spotkania z Koroną i Polonią to dla wielu pierwsza możliwość zagrania z takimi piłkarzami. Mierząc się z nimi, widzą nad czym muszą jeszcze pracować, jak dużo im brakuje. To są lekcje bezcenne - mówi Rzepka.

Śnieżny sparing GKS Bogdanka

Jak na razie próżno szukać w składzie GKS nowych nazwisk, poza Cezarym Stefańczykiem. Wszystko wskazuje na to, że boczny obrońca wkrótce zostanie zaprezentowany w koszulce GKS. Innych testowanych jednak nie ma. - Spokojnie. Mamy swoich chłopaków, którzy może na jesieni nie błyszczeli, ale mieli przebłyski. To pozwala mieć nadzieję, że wiosną przebudzą się - mówi Rzepka.

O poprawie gry można mówić w stosunku do Brazylijczyka Ricardo. On w sobotę zdobył jednego z goli, a drugiego wypracował. Jego postawa została zauważona przez trenera. - Zrozumiał, że środkowy pomocnik nie może myśleć tylko o ofensywie, ale i odbiorze. Wygląda coraz lepiej, ale za wcześnie na daleko idące wnioski - ocenia Rzepka.

Brazylijczyk będzie mógł pokazać swoje umiejętności już w czwartek. Wówczas GKS zmierzy się z Legią Warszawa, liderem T-Mobile Ekstraklasy. Mecz odbędzie się w stolicy, na bocznym boisku przy Łazienkowskiej.

Remis Polonii Warszawa w sparingu z GKS Bogdanką

Polonia Warszawa - GKS Bogdanka 2:2 (1:1) Bramki: Dwaliszwili 21, Teodorczyk 63 - Ricardo 59, Kusiak 89
Polonia: (I połowa) Przyrowski - Todorovski, Kokoszka, Baran, Pazio - Przybecki, Hołota, Tosik, Lukša - Michajłow, Dwaliszwili. (II połowa) Budzyński - Tosik, Morozov, Szymanek, Ciach - Kopciński, Gliński, Baran, Wrzesiński - A. Michajłow, Teodorczyk.
GKS: (I połowa) Prusak - Stefańczyk, Benkowski, Pielach, Wojdyga - Kotowicz, Sołdecki, Tymosiak, Mandrysz, Renusz - Pesir, (II połowa) Socha - Fiedeń, Kalkowski, Midzierski, Wiązowski - Oziemczuk, Gamla, Ricardo, Irie - Szałachowski, Paluch (75 Kusiak).