Dolcan pod lupą, czyli oceniamy przedsezonowe wzmocnienia (cz. 2)

Tomasz Górski
Mateusz Piątkowski zdobył w minionym sezonie 13 goli
Mateusz Piątkowski zdobył w minionym sezonie 13 goli RYSZARD KOTOWSKI
Piłkarze Roberta Podolińskiego po bardzo dobrym sezonie – a szczególnie rundzie wiosennej – zakończyli pierwszoligowe rozgrywki na 7. pozycji. Pobili tym samym wynik z sezonu 2008/09, kiedy to byli "oczko" niżej w tabeli. Dzisiaj druga część artykułu poświęcona zawodnikom, którzy przyszli do Ząbkovii przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu

Działacze ząbkowskiego zespołu nie próżnowali na rynku transferowym. Sprowadzili zawodników na każdą pozycję od obrony, przez pomoc, aż do ataku. Większość z tych posunięć okazało się trafnych, a piłkarze z miejsca wywalczyli miejsce w pierwszej „jedenastce” i znacznie przyczynili się do historycznego sezonu w Dolcanu na zapleczu Ekstraklasy. Jak dokładniej prezentowali się nowi zawodnicy?

5. EMIL WRAŻEŃ

Gwoli ścisłości, jego jedyny epizod miał miejsce w spotkaniu 13. kolejki z GKS Tychy przegranym u siebie 0:1 (wówczas zmienił Rafała Wiśniowskiego). Nie potrafił przebić się do wyjściowej "jedenastki". Mateusz Piątkowski, Dariusz Zjawiński czy Maciej Tataj byli nie do ruszenia. Po rundzie, bez większego żalu, opuścił ząbkowski zespół.

Data urodzenia: 21.02.1992 r.
Miejsce urodzenia: Radom
Wzrost/waga: 180cm/74kg
Pozycja: pomocnik/napastnik
Numer na koszulce: 18
Poprzedni klub: Widzew Łódź ME (wypożyczony z Ruchu Radzionków)

6. RAFAŁ WIŚNIOWSKI

Jego dorobek znacznie zawyża występ z... GKS Tychy w 13. kolejce (w poprzedniej, z Sandecją Nowy Sącz, Rafał Leszczyński dostał czerwoną i w myśl przepisów w składzie powinien znajdować się co najmniej jeden młodzieżowiec) i był nawet bliski wpisania się na listę strzelców. Najczęściej jednak wchodził na ostatnie 10-15 minut. Podobnie jak Emil Wrażeń, nie potrafił wygryźć ze składu czołowych napastników drużyny.

7. MATEUSZ PIĄTKOWSKI

Najmocniejszy akcent został na koniec. Sprowadzenie tego zawodnika ze zdegradowanego KS Polkowice było strzałem w "10", a dokładniej "13", bo tyle razy wpisywał się na listę strzelców. Bezapelacyjnie został najskuteczniejszym strzelcem zespołu. Bramki zdobywał głową i nogą, nie miał większych problemów z pokonywaniem bramkarzy. Aż cztery razy strzelał po dwie bramki w jednym spotkaniu. Co ciekawe, wszystkie jego trafienia miały miejsce w drugiej połowie (z Zawiszą w 52. minucie; pozostałe między 59.
a 65. minutą i w 90.)! Obecnie przebywa na testach w Jagiellonii Białystok. Ewentualne przejście tego snajpera na Podlasie oznaczałoby wielkie problemy Dolcanu w ofensywie w nadchodzącym sezonie.

** skala 1-6, gdzie 1 oznacza niepotrzebny, a 6 – niezbędny

W następnej części podsumowania przyjrzymy się i zawodnikom, którzy pojawili się w Dolcanie w trakcie sezonu 2012/2013.

źródło: własne, Jagiellonia Białystok

Ślub Roberta Lewandowskiego z Anną Stachurską (ZDJĘCIA)

Czytaj piłkarskie newsy w każdej chwili w aplikacji Ekstraklasa.net na iPhone'a lub Androida.