Flota - Podbeskidzie LIVE! Atak na pozycję wicelidera

Piotr Szymański
By myśleć o awansie, Podbeskidzie nie może przegrać z Flotą
By myśleć o awansie, Podbeskidzie nie może przegrać z Flotą Grzegorz Wypych (Ekstraklasa.net)
Słaba postawa Piasta w rundzie wiosennej sprawiła, że trzecim muszkieterem w walce o awans do elity niespodziewanie została Flota. Kto wyjdzie zwycięsko w pojedynku o "6 punków"? Relacja NA ŻYWO od 16.30 w Ekstraklasa.net!

Flota Świnoujście - Podbeskidzie Bielsko-Biała - relacja NA ŻYWO od 16.30 w Ekstraklasa.net!

Zespół z Bielska-Białej po ostatnich dwóch bezbramkowych remisach roztrwonił część przewagi nad grupą pościgową. Podopieczni Roberta Kasperczyka pechowo nie awansował do finału Pucharu Polski (prowadząc 2:0 z Lechem do 76. minuty) i teraz dla Podbeskidzia liczą się tylko pierwszoligowe rozgrywki.

- Skończył się piękny sen o Pucharze Polski, ale dla nas najważniejszy jest teraz awans. Skupimy wszystkie swoje siły, by zdobyć ekstraklasę dla Bielska-Białej - zapowiada kapitan Górali, Sławomir Cienciała.

Czy zespół Kasperczyka doszedł do siebie po porażce z Kolejorzem? - Marzymy o rewanżu z Lechem już w ekstraklasie, ale najpierw musimy awansować. Mecz z Flotą jest bardzo ważny. Z jednej strony mamy mało czasu na regenerację sił, ale z drugiej to może dobrze, że nie będzie wielu okazji, by rozpamiętywać to, co wydarzyło się we wtorek. Bo na razie siedzi to w nas bardzo mocno - mówił napastnik Adam Cieśliński.

Z kolei Flota dzięki trzem zwycięstwom z rzędu wyprzedziła w tabeli gliwickiego Piasta i ma przynajmniej matematyczne szanse na ekstraklasę. Drużyna prowadzona przez Petra Nemeca obecnie traci do wicelidera 6 punktów, a bezpośredni pojedynek jest doskonałą szansą na odrobienie połowy strat.

Jak oba zespoły prezentują się na wiosnę? Jeśli przyjrzymy się bliżej poczynaniom Floty, przede wszystkim rzucają się oczy gole zdobywane na wagę kompletu punktów dosłownie w ostatniej minucie gry (z Piastem i Wartą). Nie obyło się także bez kompromitacji (porażka u siebie z ostatnim Dolcanem Ząbki). Z kolei Podbeskidzie może narzekać na brak szczęścia. Pomijając już pucharową porażkę z Lechem, Górale zaledwie zremisowali bezbramkowo na własnym obiekcie ze słabiutką Termaliką i KSZO.

Dzisiejszy mecz dodatkowo będzie pojedynkiem najlepszych snajperów na zapleczu ekstraklasy. Charles Nwaogu z Floty zanotował już 15 trafień, natomiast Cieśliński z Podbeskidzia ma na koncie 11 goli. Który z nich poprawi swój strzelecki dorobek?