Fortuna 1 Liga. Garbarnia znów bez zwycięstwa. Bramkowy remis w meczu beniaminków

red
Fot: Adam Wojnar/Polska Press
Mecz pomiędzy Wartą Poznań a Garbarnią Kraków zakończył się wynikiem 1:1. Znów, ponieważ ostatnie bezpośrednie spotkanie tych drużyn miało miejsce pod koniec poprzedniego sezonu, gdzie również padł ten rezultat. Tym razem strzelcami bramek okazali się Jakub Wróbel i Bartosz Kieliba. Dla obu zespołów to pierwszy punkt na zapleczu Ekstraklasy. Warta w pierwszej kolejce nie grała ze Stomilem, natomiast krakowianie przegrali ze Stalą Mielec 0:2.

Prowadzenie w pierwszej połowie objęli goście. W 36. minucie rzut rożny dla krakowian zakończony małym zamieszaniem w okolicach piątego metra. Nieporadność obrońców Warty wykorzystał Jakub Wróbel i z bliskiej odległości trafił do siatki. Poznaniacy odpowiedzieli przed przerwą, ale dobrego dośrodkowania Biegańskiego nie wykorzystał Niklas Zulciak.

Tuż po wznowieniu gry, Wróbel otrzymał piłkę w polu karnym i szybko uderzył na bramkę. Futbolówka odbiła się od poprzeczki. Wyrównanie padło dopiero w 78. minucie. Centra z rzutu wolnego i do piłki dobrze doskoczył Kieliba po czym skierował futbolówkę do siatki po strzale głową.