Fortuna 1 Liga. Korona Kielce zremisowała z Chrobrym Głogów 2:2. Bramki zdobyli Błanik i Łukowski [GALERIA ZDJĘĆ]

Dorota Kułaga
Piłkarze Korony Kielce zremisowali na Suzuki Arenie z Chrobrym Głogów 2:2 w meczu Fortuna 1 Ligi. Bramki zdobyli Dawid Błanik i Jakub Łukowski.

Korona Kielce - Chrobry Głogów 2:2 (1:1)
Bramki: Dawid Błanik 29, Jakub Łukowski 62 - Mikołaj Lebedyński 32, Dennis van der Heijden 46.
Korona: Forenc - Szymusik (71. Petrović), Malarczyk, Koj (63. Gąsior), Sierpina - Lewandowski, Szpakowski (88. Nojszewski), Zebić, Blanik (88. Danek) - Łukowski - Górski (46. Podgórski).
Chrobry: Leszczyński - Bougaidis (80. Michalec), Banasiak (64. Ilków Gołąb), Bochnak (80. Dziąbek), van der Heijden (80. Machaj) - Lebedyński, Mandrysz, Ziemann, Cywka, Praznovsky - Piła.
Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).
Żółte kartki: Koj, Malarczyk (Korona) - Cywka, van der Heijden, Banasiak, Mandrysz (Chrobry).
Widzów: 3880.

1 - Zaczynamy mecz na Suzuki Arenie.

2 - Przerwa w grze, uraz Jakuba Górskiego. Po kilkudziesięciu sekundach i opatrzeniu przez sztab medyczny zawodnik Korony wraca na boisko.

7 - Żółta kartka dla Michała Koja za faul na Mateuszu Bochnaku.

17 - Indywidualna akcja Dawida Błanika, dwa udane zwody w polu karnym, ale w ostatniej chwili jeden z zawodników Chrobrego blokuje jego strzał. Goście mogą odetchnąć z ulgą.

20 - Błąd Korony w obronie, Dominik Piła wychodzi sam na sam, ale świetnie broni Konrad Forenc. Ratuje Koronę od utraty bramki.

23 - Strzał Mateusza Bochnaka - pewnie broni Forenc.

25 - Żółta kartka dla Tomasza Cywki z Chrobrego.

26 - Jakub Łukowski próbuje lobować bramkarza gości, ale piłka przechodzi wysoko nad poprzeczką.

29 - GOOOOL dla Korony. Świetna akcja Dawida Błanik, znowu seria zwodów na polu karnym i mocny strzał pod poprzeczkę. Korona prowadzi 1:0

32 - Krótko trwa radość Korony. Niezdecydowanie obrońców i Mikołaj Lebedyński doprowadza do wyrównania. Jest 1:1.

45 - Do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy arbiter dolicza 3 minuty.

45+3 - Koniec pierwszej połowy. Korona remisuje 1:1. Chrobry gra z dużą determinacją, postawił trudne warunki.

46 - Fatalny początek drugiej połowy w wykonaniu Korony. Dennis van der Heijden technicznym strzałem pokonuje Forenca. Goście niespodziewanie prowadzą 2:1.

56 - Po rzucie rożnym główkuje Mateusz Lewandowski, niecelnie.

Korona atakuje. Chrobry stara się grać na czas, wybijać gospodarzy z uderzenia.

63 GOOOOOL dla Korony. Jakub Łukowski wpada w pole karne, strzela w krótki róg i jest 2:2!

Dziś na Suzuki Arenie 3880 osób.

71 - Boisko opuszcza kontuzjowany Grzegorz Szymusik, zastępuje go Zvonimir Petrović.

85 - Centruje Łukowski, główkuje Lewandowski. Znowu zabrakło precyzji.

Zanosi się na to, że Korona nie tylko straci dwa punkty, ale i dwóch zawodników. Kontuzji doznał Grzegorz Szymusik, a Piotr Malarczyk otrzymał żółtą kartkę, która oznacza pauzę w kolejnym spotkaniu.

90 - Do drugiej części spotkania sędzia dolicza 7 minut.

Korona atakuje, ale w grze jest za dużo chaosu.

90+7. Koniec meczu. Korona remisuje z Chrobrym 2:2. Kielecki zespół ma teraz słabszy czas w lidze. W trzech ostatnich meczach zdobył tylko 2 punkty - porażka 0:1 z Sandecją Nowy Sącz, remis 0:0 z Zagłębiem Sosnowiec i dzisiaj remis 2:2 z Chrobrym Głogów. Może w kolejnym spotkaniu uda się zdobyć komplet punktów.