Fortuna 1. Liga. Lider z Opola nie zwalnia tempa i nadal jest liderem. Górnik Łęczna bez porażki od początku sezonu [PODSUMOWANIE]

OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
wiktor guminski/nowa trybuna opolska
Fortuna 1. Liga. Piłkarze Odry Opole pokonali u siebie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 2:1 w 12. kolejce 1. ligi i umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Niepokonany pozostaje Górnik Łęczna, ale zanotował już siódmy remis w sezonie, tym razem 1:1 z GKS Katowice. Z powodu deszczu nie odbył się mecz w Warszawie.

12. kolejka 1. ligi. Odra Opole jest rewelacją rozgrywek

Lider z Opola ostatniej porażki na zapleczu ekstraklasy doznał 6 sierpnia. W niedzielę podopiecznych Adama Noconia czekało trudne zadanie, ale znów sobie dobrze poradzili. Pokonali 2:1 rywali z Niecieczy, którzy z kolei byli niepokonani od 19 sierpnia.

Wprawdzie Odra przegrywała od 23. minuty po golu z rzutu karnego Wiktora Biedrzyckiego, lecz jeszcze przed przerwą wyrównał Jiri Piroch, a w 74. minucie zwycięstwo gospodarzom zapewnił Borja Galan.

Szansy powrotu na drugie miejsce nie wykorzystał trzeci obecnie Górnik. Piłkarze z Łęcznej zremisowali u siebie z GKS Katowice 1:1, tracąc zwycięstwo w końcówce spotkania. Na pocieszenie pozostał im fakt, że jako jedyni są bez porażki na zapleczu ekstraklasy (pięć zwycięstw, siedem remisów).

Sytuacja w tabeli wygląda tak, że Odra (27) ma pięć punktów przewagi nad trzema drużynami - Miedzią Legnica, Górnikiem i GKS Tychy.

Legniczanie i tyszanie grali w sobotę, zgodnie odnosząc efektowne zwycięstwa u siebie. Miedź w meczu spadkowiczów z ekstraklasy pokonała Wisłę Płock 4:0, natomiast GKS Tychy wygrał z przedostatnim Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:0.

Powody do zadowolenia mają także w Krakowie - Wisła już w piątek wygrała z Resovią 4:1 i jest piąta (20).

W Warszawie szyki popsuła pogoda, zaplanowany na niedzielę mecz Polonii z Lechią Gdańsk został przełożony. Powodem były intensywne opady deszczu i w efekcie zły stan murawy. Nowy termin ma być podany w najbliższych dniach. (PAP)

FORTUNA 1 LIGA w GOL24

Budowę zespołu trzeba zacząć od... porządnego szkoleniowca. Jesteśmy w połowie rundy jesiennej, więc sprawdźmy, którzy trenerzy są do wzięcia. W kilku klubach z pewnością mogą pojawić się zmiany, więc warto sprawdzić który trener może liczyć na angaż. Oto lista!Oto lista trenerów, którzy są bez kontraktów! Sprawdź kolejnych szkoleniowców, klikając w prawo!

Trenerzy bez kontraktów. Oni są do wzięcia. Marek Papszun, C...