Fortuna 1 Liga. Radomiak Radom uratował punkt z Olimpią Grudziądz

DW
Olimpia Grudziądz - Radomiak Radom 2:2 (2:0)
Olimpia Grudziądz - Radomiak Radom 2:2 (2:0) Krzysztof Kapica
Fortuna 1 Liga. Olimpia Grudziądz była blisko zwycięstwa na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. Lider udowodnił, że nie bez powodu jest najlepszy w całej stawce i w drugiej połowie odrobił dwubramkową stratę. Gole dla drużyny z Grudziądza zdobywał Omran Haydary, który znów jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Po stronie gości trafienia notowali Leandro i Mateusz Michalski.

W zeszłym sezonie oba zespoły mierzyły się jeszcze w 2 lidze. W Radomiu padło wtedy aż sześć goli - gospodarze wygrali 4:2, a bohaterem spotkania został Leandro, który ustrzelił wówczas hat-tricka. Dziś także pomocnik Radomiaka może być jedną z kluczowych postaci. W Grudziądzu to Olimpia zwyciężyła jednak 1:0.

Spotkanie na poziomie 1 Ligi obfitowało w ciekawe akcje i - przede wszystkim - gole! W 38. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Olimpii. Omrar Haydary w takich sytuacjach w tym sezonie praktycznie się nie myli. Najlepszy strzelec Olimpii wykorzystał "jedenastkę", trafiając do siatki po raz dziewiąty w tym sezonie. Po chwili Afgańczyk cieszył się już z 10. gola w 1 Lidze. Tym razem gospodarze wyprowadzili świetną kontrę, a ich najlepszy strzelec wykorzystał sytuację sam na sam z Mateuszem Kochalskim, wykazując się sprytem i posyłając piłkę do siatki lobem.

Olimpia Grudziądz w pierwszej połowie meczu z Radomiakiem wyraźnie przeważała - dobre okazje na gola mieli Robert Ziętarski, Elvir Maloku i Ariel Wawszczyk. Ostatecznie dwa gole zdobył jednak najlepszy strzelec zespołu i całej ligi, Omran Haydary.

Goście z Radomia do ostatniego kwadransu odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Leandro w zeszłym sezonie popisał się hat-trickiem w meczu z Olimpią Grudziądz, jeszcze w 2 Lidze. Teraz pomocnik Radomiaka pewnie wykorzystał rzut karny i zdobył gola kontaktowego. Na siedem minut przed końcem Mateusz Michalski doprowadził do wyrównania, którego Radomiak nie wypuścił już z rąk. Akcję skrzydłem przeprowadził Patryk Mikita, dograł do Mateusza Michalskiego, a rezerwowy Radomiaka pokonał Łukasza Sapelę.

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Omran Haydary

FORTUNA 1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

W obliczu kontuzji doszlo do kilku zmian. Za Łukasza Fabiańskiego został powołany Radosław Majecki, za Karola Linettego - Dominik Furman, za Jakuba Błaszczykowskiego - Przemysław Frankowski, a za Dawida Kownackiego nikt. My zajrzeliśmy jeszcze dalej niż selekcjoner Jerzy Brzęczek, by przejrzeć listę alternatyw na pozostałe pozycje. Zobaczcie, jaka jedenastka nam wyszla.

Jedenastka niepowołanych do reprezentacji Polski. Tak na dzi...