Fortuna 1 Liga. Raków pokazał siłę. Pewne zwycięstwo z Chrobrym w Głogowie

psz
krzysztof kłusek
Fortuna 1 Liga. Chrobry Głogów przegrał u siebie z Rakowem Częstochowa (0:1) w sobotnim spotkaniu 5. kolejki Fortuna 1 Ligi. Wynik nie oddaje całkowicie przebiegu gry, gdyż piłkarze Marka Papszuna mieli momentami bardzo dużą przewagę.

W Głogowie Raków potwierdził, że pierwsza pozycja w tabeli po czterech kolejkach nie była dziełem przypadku. Podopieczni Marka Papszuna kulturą gry przewyższali gospodarzy i zasłużenie sięgnęli po trzy punkty.

Goście ułożyli sobie mecz bramką zdobytą w pierwszym kwadransie, ale stało się tak dzięki temu, że od początku narzucili przeciwnikowi swój styl gry. Dodajmy do tego skuteczność i mamy doskonały przepis na zwycięstwo - Raków zamienił na gola już pierwszą groźną akcję, gdy Karol Mondek z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki po ładnej akcji kolegów.

Później goście nie byli już tak skuteczni, ale mieli dużą łatwość w stwarzaniu sobie okazji do podwyższenia prowadzenia. Przed przerwą nawet trzy bramki mógł zdobyć Szymon Lewicki, ale brakowało mu dokładności. Szkoda, bo gdyby po jego próbie z przewrotki piłka wpadła do siatki, napastnik Rakowa z pewnością byłby autorem jednego z ładniejszych trafień nie tylko kolejki, ale i całej rundy.

W drugiej połowie częstochowianie nadal dążyli do zdobycia bramki, ale w końcu przebudził się też Chrobry. Drużyna, która jeszcze nie otrząsnęła się po utracie swojego lidera, Mateusza Machaja, przed przerwą grała bardzo statycznie i w zasadzie nie zagrażała gościom. Po zmianie stron gospodarze się poprawili, krótkimi momentami potrafili nawet przejąć inicjatywę, ale Raków grał bardzo odpowiedzialnie w obronie. W efekcie nie dopuścili rywali do ani jednej stuprocentowej okazji na wyrównanie.