GKS Bełchatów ukarany odjęciem 2 punktów w sezonie 2020/21. Komunikat Komisji Licencyjnej PZPN

krk
Damian Agatowski
GKS Bełchatów na początku lipca nie otrzymał licencji na grę w I lidze. W środę Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła odwołanie i wydała korzystną dla GKS-u Bełchatów decyzję. Jednocześnie komisja nałożyła na klub karę dwóch ujemnych punktów. Komisja przyznała też licencję na grę w ekstraklasie Radomiakowi Radom na Stadionie Miejskim Legii w Warszawie.

GKS Bełchatów początkowo nie otrzymał licencji z powodów finansowych. Zalegał wobec ZUS, skarbówki i piłkarzy. Komisja pozytywnie rozpatrzyła odwołanie klubu, ale nałożyła na niego karę dwóch punktów ujemnych. Ponadto klub z Bełchatowa został objęty nadzorem finansowym. Otrzymał też karę 7,5 tys. zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.

Decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN:
1. Komisja zmieniła decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN i przyznała licencję na udział w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2020/2021 Klubowi Radomiak Radom na stadionie zastępczym - Stadion Miejski Legii Warszawa, z nadzorem prawnym i finansowym oraz z obowiązkiem zapłaty kwoty 40 000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.

Jednocześnie, celem uniknięcia destabilizacji kalendarza rozgrywek oraz ewentualnych prób zmiany stadionu zastępczego, Komisja nałożyła na klub obowiązek zapłaty kwoty 500 000 zł za każdą ewentualną zmianę wskazanego w licencji stadionu zastępczego na inny obiekt zastępczy spełniający wszystkie wymagania infrastrukturalne Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2020/2021.

2. Komisja zmieniła decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN i przyznała licencję na udział w rozgrywkach I ligi w sezonie 2020/2021 Klubowi GKS Bełchatów z nadzorem finansowym oraz z obowiązkiem zapłaty kwoty 7 500 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego. Ponadto Komisja nałożyła na Klub ograniczenie wysokości łącznych kosztów wynagrodzeń dla wszystkich pracowników, ze wszystkich tytułów, do wysokości założonej w Prognozie Finansowej przedstawionej w procesie licencyjnym, zgodnie z kryterium F.05, a także odjęła Klubowi 2 (dwa) punkty w sezonie rozgrywkowym 2020/2021 w związku z naruszeniem kryteriów F.04 i F.05 Podręcznika Licencyjnego.

W ramach nałożonego nadzoru finansowego, Komisja zobowiązała Klub do realizacji ugód zawartych z obecnymi i byłymi pracownikami, w tym piłkarzami i sztabem szkoleniowym, w terminach zawartych w tych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.

Za kim będziemy tęsknić? Piłkarze, którzy odchodzą z Ekstraklasy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gol24.pl Gol 24