GKS Jastrzębie - FK Senica WYNIK Jastrzębianie zmienili rywala i powalczyli na Słowacji z drużyną z ekstraklasy

Tomasz Kuczyński
5.02.2022 r. Sparing: FK Senica - GKS Jastrzębie.
5.02.2022 r. Sparing: FK Senica - GKS Jastrzębie. Twitter/GKS Jastrzębie
W sobotę 5.02.2022 r. GKS Jastrzębie rozegrał na Słowacji sparing z FK Senica. Pierwotnie rywalem jastrzębian miał być MFK Rużomberok, ale mecz został odwołany z powodu koronawirusa wśród piłkarzy słowackiej drużyny.

FK Senica zajmuje 6. miejsce w ekstraklasie Słowacji, która za tydzień rozpoczyna rundę wiosenną. Mecz z GKS-em Jastrzębie był więc ostatnim sprawdzianem przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Spotkanie odbyło się na głównym boisku FK Senica.

Dla drużyny trenera Grzegorza Kurdziela był to piąty zimowy sparing. We wcześniej rozegranych meczach kontrolnych GKS Jastrzębie przegrał z GKS-em Katowice 1:2, pokonał Unię Racibórz aż 12:0, wygrał z Pniówkiem Pawłowice 3:1 i zremisował z GKS-em Tychy 2:2.

W sobotę jastrzębianie otworzyli wynik meczu za sprawą Konrada Handzlika, ale cieszyli się z prowadzenia tylko pięć minut. W 20. minucie było już 2:1 dla Słowaków.

FK Senica - GKS Jastrzębie 2:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Konrad Handzlik (9), 1:1 Witan Sulaeman (14), 2:1 Giannis Niarchos (20)

GKS Jastrzębie: Bartosz Neugebauer (46. Grzegorz Drazik) - Remigiusz Borkała, Oliver Podhorin (60. Szymon Zalewski), Mateusz Bondarenko (60. Mateusz Słodowy), Łukasz Zejdler (60. Michał Rutkowski), Konrad Handzlik (60. Kamil Jadach), Władysław Ochronczuk (60. Grzegorz Gulczyński), Michał Kuczałek (60. Nataniel Wybraniec), Farid Ali (60. Wojciech Łaski), Dariusz Kamiński (46. Łukasz Gajda), Marek Fabry (60. Daniel Stanclik).