GKS Katowice 3-3 Rozwój Katowice. Derbowy sparing na remis

Przemysław Drewniak
W ostatnim zimowym sparingu GKS Katowice zremisował z Rozwojem 3-3
W ostatnim zimowym sparingu GKS Katowice zremisował z Rozwojem 3-3 Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
W sparingu rozegranym w sobotnie przedpołudnie na stadionie Kolejarza GKS Katowice zremisował z Rozwojem Katowice 3-3. Mecz był podzielony na tercje i trwał 135 minut.

Trenerzy obu zespołów chcieli maksymalnie wykorzystać ostatni sparing przed startem rundy wiosennej, dlatego postanowili, że mecz zostanie rozegrany w formule 3x45 minut. W pierwszej tercji obie drużyny miały okazje do zdobycia bramki, ale skuteczni byli tylko piłkarze drugoligowca. Po strzałach Adama Żaka i Marcina Kowalskiego bramkarz GieKSy Mateusz Abramowicz musiał wyciągać piłkę z siatki i po 20 minutach było już 0-2.

Podopiecznym Jacka Paszulewicza udało się wyrównać za sprawą Pawła Mandrysza, który trafił do siatki dwa razy na przełomie drugiej i trzeciej części gry. Rozwój nie dawał jednak za wygraną, bo kilka minut później na 3-2 trafił Bartosz Marchewka. GKS mógł zaliczył piorunujący finisz, ale w 110. minucie Armin Ćerimagić nie wykorzystał rzutu karnego. Rzutem na taśmę udało się jednak wyrównać, a wynik sparingu ustalił Mateusz Mączyński.

GKS kolejne spotkanie rozegra już w ramach rundy wiosennej Nice 1. Ligi. W sobotę 3 marca katowiczanie zmierzą się na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.

GKS Katowice 3-3 Rozwój Katowice
Paweł Mandrysz 78', 96', Mateusz Mączyński 133' - Adam Żak 11', Marcin Kowalski 20', Bartosz Marchewka 101'

GKS Katowice
: Mateusz Abramowicz (65 Sebastian Nowak) - Tomasz Mokwa (65 Adrian Frańczak), Tomasz Midzierski (65 Mateusz Kamiński), Patryk Wnuk (65 Lukas Klemenz), Rafał Kuliński (65 Mateusz Mączyński) - Oktawian Skrzecz (65 Paweł Mandrysz), Bartłomiej Kalinkowski (65 Armin Ćerimagić), Łukasz Zejdler (65 Bartłomiej Poczobut), Grzegorz Goncerz (65 Andreja Prokić), Dawid Plizga (65 Adrian Błąd) - Dalibor Volaš (65 Wojciech Kędziora).

Rozwój Katowice: (I tercja) Bartosz Golik - Daniel Paszek (Daniel Kamiński), Michał Szeliga, Przemysław Gałecki, Seweryn Gancarczyk, Kamil Łączek - Kacper Tabiś, Piotr Barwiński, Tomasz Wróbel, Marcin Kowalski - Adam Żak. (II tercja) Bartosz Golik (Bartosz Soliński) - Daniel Kamiński, Michał Szeliga, Przemysław Gałecki, Kajetan Kunka, Kamil Łączek - Kacper Tabiś, Piotr Barwiński (Bartosz Baranowicz), Tomasz Wróbel, Marcin Kowalski - Adam Żak. (III tercja) Bartosz Soliński (Bartosz Neugebauer) - Daniel Kaletka, Dominik Dudek, Kajetan Kunka, Kamil Tworzydlak, Sebastian Olszewski - Patryk Gembicki, Bartosz Baranowicz, Olivier Lazar, Daniel Kamiński (Piotr Barwiński) - Bartosz Marchewka.

Oglądaj Sportowy Magazyn DZ Kibic i naszą sportową zapowiedź weekendu

Materiał oryginalny: GKS Katowice 3-3 Rozwój Katowice. Derbowy sparing na remis - Dziennik Zachodni