GKS Katowice idzie jak burza! Zespół Rafała Góraka wygrał ze Zniczem w Pruszkowie

Rafał Musioł
Piłkarze GKS Katowice spisują się świetnie. Z ostatnich czterech meczów wyciągnęli dziesięć punktów.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
GKS Katowice pokonał Znicz w Pruszkowie i znów dołączył do ścisłej czołówki pierwszoligowej tabeli. W ostatnich czterech meczach zespół Rafała Góraka zdobył dziesięć punktów.

GKS Katowice wygrał drugi mecz z rzędu. Zespół Rafała Góraka pokonał na wyjeździe Znicz Pruszków 2:0 i dołączył do czołówki tabeli. Wynik był w pełni zasłużony.

Kibice zobaczyli dobry, otwarty mecz. W pierwszej połowie obie drużyny miały okazje na zdobycie goli, ale te katowickie wyglądały konkretniej. W 27 minucie po zagraniu Sebastiana Bergiera i odbiciu od jednego rywali piłka trafiła w słupek. GKS dopiął swego w 41 minucie. Bergier tym razem idealnie wypuścił Mateusza Maka, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem dał gościom prowadzenie.

W drugiej części katowiczanie dążyli do podwyższenia wyniku, by uniknąć nerwowej końcówki. W 58 minucie cel osiągnął Adrian Błąd przy asyście Marcina Wasielewskiego. Gospodarze mocno nacisnęli GieKSę w ostatnich fragmentach spotkania, ale ta spokojnie dowiozła zwycięstwo do mety.

Znicz Pruszków GKS Katowice 0:2 (0:0)