Górnik zgasił Znicz

Michał Musiejuk
Znicz Pruszków 0:2 Górnik Łęczna
Znicz Pruszków 0:2 Górnik Łęczna Piotr Werewka
W meczu 11 kolejki 1 ligi łęczyński Górnik wygrał ze Zniczem Pruszków w stosunku 2:1. Jest, to podtrzymanie dobrej passy podopiecznych trenera Łapy.

Wszyscy kibice liczyli na wyrównane widowisko i tak też się stało. Pierwsza połowa bezapelacyjnie należała do Znicza zaś druga przebiegła pod dyktando gospodarzy. Górnik zagrał jeden z lepszych meczów w tym sezonie i powoli odradzają się w piłkarzach ekstra klasowe aspiracje.

Spotkanie zaczęło się od mocnego uderzenia, gdyż już w 8 minucie do sieci gospodarzy trafił Kaczmarek. Chwilę później okazję na podwyższenie wyniku zmarnował Feliksiak. W tej sytuacji należy pochwalić Jakuba Wierzchowskiego, który popisał się niezłym refleksem. Obraz gry nie zmieniał się i wciąż w natarciu byli piłkarze z Pruszkowa. Dobra postawa golkipera Górników uchroniła miejscowych przed stratą kolejnych goli. W 37 minucie trener Łapa postanowił zmienić swoich dwóch podopiecznych, a mianowicie Surdykowskiego i Niedzielę. Było, to wyśmienite posunięcie, bo po przerwie oglądaliśmy całkiem odmieniony Górnik Łęczna.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli gospodarze. Wspaniałe rajdy Nakoulmy były okrasą tego spotkania. Gdyby nie dość solidna gra obrońców Znicza czarnoskóry piłkarz mógłby się dziś pokusić o coś więcej niż 1 gol. Dowodem na, to może być sytuacja z 52 minuty, gdzie po podaniu Nazaruka słynny "Prezes" nie dał szans bezradnemu Bieniekowi. Niespełna 3 minuty później miejscowi wyszli na prowadzenie. Tym razem kunsztem strzeleckim wykazał się Sławomir Nazaruk. Wynik do przerwy nie zmienił się. Oglądaliśmy, za to dużo ciekawych, kombinacyjnych akcji w wykonaniu "zielono-czarnych". Goście nie mieli za bardzo nic dopowiedzenia, jeżeli chodzi o ofensywę. Kilka groźnych strzałów blokowała najlepiej spisująca się dzisiaj po stronie Znicza defensywa.