Hajto: Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Wierzę w końcowy sukces

mgs
GKS Tychy pod wodzą Tomasza Hajto przegrał na inaugurację wiosny w 1. lidze z Arką Gdynia aż 4:0. - Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. To ciężki początek, ale wierzę w końcowy sukces mojej drużyny - mówił po meczu debiutujący trener.

W sobotę Tomasz Hajto, który tyską drużynę objął na początku stycznia tego roku, zaliczył bardzo nieudany debiut na pierwszoligowych boiskach. Na inaugurację wiosny na zapleczu Ekstraklasy jego podopieczni przegrali z Arką Gdynia aż 0:4.

Tomasz Hajto (GKS Tychy): Po takim spotkaniu ciężko cokolwiek powiedzieć. Na pewno obie drużyny miały nerwowy początek meczu. Czerwona kartka z pewnością pokrzyżowała nam plany. O ile do przerwy mieliśmy jeszcze dobrą organizację gry, to w drugiej połowie popełniliśmy za dużo błędów. Ich konsekwencją były bramki strzelone przez drużynę Arki. Pierwszą bitwę przegraliśmy, ale na podsumowanie przyjdzie czas za czternaście kolejek.

To ciężki początek w Tychach, ale cały czas wierzę, że osiągniemy końcowy sukces. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Gratulacje dla trenera Arki za zasłużone zwycięstwo, choć moim zdaniem zbyt wysokie. Takie błędy w defensywie, jakie popełniliśmy, nie mogą nam się więcej przydarzać.

źródło: GKS Tychy