Hat-trick Tataja, Dolcan wygrywa w Legionowie

Mateusz Faderewski
Połowa spotkań 20. kolejki I ligi została odwołana.Wolny czas udanie wykorzystali piłkarze Dolcanu Ząbki. Podwarszawski zespół pokonał w sparingowym meczu III-ligową Legionovię Legionowo 4:2.

Świetny występ zaliczył Maciej Tataj. Rezerwowy Roberta Podolińskiego wiosny nie może zaliczyć do udanej. Były piłkarz m.in. Korony Kielce stracił miejsce w składzie na rzecz Bartka Wiśniewskiego.

W meczu z Legionovią napastnik dostał szansę i wykorzystał ją. W 37. minucie dał prowadzenie Dolcanowi. Po przerwie na swoje konto dołożył jeszcze dwa trafienia. Czwartą bramkę zdobył Rafał Wiśniowski.

Za tydzień Dolcan podejmie na własnym terenie Wartę Poznań. Spotkanie 21. kolejki w sobotę (30 marca) o godz. 15.

Legionovia Legionowo - Dolcan Ząbki 2:4 (0:1)
Konrad Karaszewski 49, Sebastian Janusiński 76 - Maciej Tataj 37, 57, 68, Rafał Wiśniowski 80

Dolcan Ząbki: (I połowa) Maciej Humerski - Daniel Dybiec, Marcin Hirsz, Rafał Grzelak - Damian Świerblewski, Szymon Matuszek, Patryk Koziara, Grzegorz Piesio, Paweł Sasin - Maciej Tataj, Mateusz Piątkowski. (II połowa) Rafał Leszczyński - Mateusz Cichocki, Piotr Klepczarek, Damian Jakubik - Dariusz Zjawiński, Piotr Bazler, Bartosz Osoliński, Rafał Wiśniowski, Paweł Sasin - Bartosz Wiśniewski, Maciej Tataj.