MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Hiszpania zdmuchnęła ambitną Gruzję. Teraz przedwczesny finał, czyli ćwierćfinał z Niemcami

Jacek Czaplewski
Hiszpania - Gruzja 4:1
Hiszpania - Gruzja 4:1 PAP/EPA
Gruzja grała ambitnie, objęła nawet prowadzenie po golu samobójczym, ale to i tak było zdecydowanie za mało. Z Euro 2024 wyrzuciła ją Hiszpania, która po przerwie dokonała dewastacji, wygrywając aż 4:1. Teraz wielki hit z Niemcami w ćwierćfinale. To według wielu ekspertów przedwczesny finał.

Euro 2024. Wynik meczu Hiszpania - Gruzja 4:1

Gruzja dzięki barażom zadebiutowała na Euro. Napisała piękną historię. Od razu wyszła z grupy i do pewnego momentu stawiała dzielny opór faworyzowanej Hiszpanii. Cuda przed przerwą między słupkami wyczyniał Giorgi Mamardaszwili, na co dzień bramkarz Valencii.

W 18 minucie doszło jednak do prawdziwej niespodzianki, bo po dośrodkowaniu Otara Kakabadze z Cracovii do siatki samobójczo trafił Robin Le Normand.

Hiszpania otrząsnęła się jeszcze przed przerwą. Do wyrównania ładnym strzałem doprowadził Rodri. A potem drużyna zagrała tak, że kibice każde podanie kwitowali hasłem: ;Ole!

Piłkarz Cracovii Otar Kakabadze zaliczył asystę w meczu Hiszpania - Gruzja

Tuż po zmianie stron prowadzenie dał Hiszpanom Fabian Ruiz. Potem znakomitą solową akcję przeprowadził Nico Williams, a wynik ustalił Dani Olmo.

- Hiszpania się bawi! Tu każdy chce być bohaterem - podsumował w końcówce Mateusz Święcicki. Dla komentatora Eleven Sports wypożyczonego do TVP był to ostatni mecz na Euro.

W końcówce meczu uczestniczył także drugi Gruzin z PKO Ekstraklasy, pomocnik Lecha Poznań Nika Kwekweskiri.

W sobotę (5 lipca) wielki mecz Hiszpania - Niemcy w Stuttgarcie. Początek pierwszego ćwierćfinału o godzinie 18:00. Rywalem w półfinale będzie ktoś z grona Portugalia/Słowenia/Francja/Belgia.

Gol Nico Williamsa na 3:1