Hit Ligue 1 dla Paris-Saint Germain

pi
imago/PanoramiC/EAST NEWS
Paris-Saint Germain pokonało Olympique Lyon 2:1 i cały czas goni liderujące AS Monaco. W obydwóch drużynach, nawet na ławkach rezerwowych próżno było szukać reprezentantów Polski, którzy ostatnich tygodni nie zaliczą do udanych.

Hit 30. kolejki ligi francuskiej nie zawiódł. Starcie drużyn, które mają mistrzowskie aspiracje wygrało Paris-Saint Germain, ale triumf nie przyszedł łatwo. Już w 6. minucie Alexandre Lacazette wyprowadził gości na prowadzenie. Drużyna ze stolicy Francji odpowiedziała w końcówce pierwszej połowy. Najpierw do remisu doprowadził Adrien Rabiot, a chwilę później wyrównał Julian Draxler. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i podopieczni Unai Emery'ego zainkasowali trzy punkty. W obydwóch drużynach zabrakło Polaków. Grzegorz Krychowiak za bójkę podczas treningu z Presnelem Kimpembe został odsunięty od składu, a Maciej Rybus nie załapał się do osiemnastki meczowej.

Paris-Saint Germain - Olympique Lyon 2:1

0:1 Lacazette (6)
1:1 Rabiot (34)
2:1 Draxler (40)

PSG: Trapp - Aurier, Marquinhos, Silva, Maxwell - Verratti (89. Motta), Rabiot, Pastore (79. Lucas) - Di Maria, Cavani, Draxler (54. Matuidi)

Olympique: Lopes - Rafael, Yanga-Mbiwa, Diakhaby, Morel - Gonalons, Tolisso - Valbuena (64. Ghezzal), Fekir, Depay (77. Cornet) - Lacazette (52. Darder)

Żółte kartki: Rabiot, Cavani - Gonalons