Juventus Turyn - Napoli 3:0 (zdjęcia)

Damian Orłowicz
Juventus odniósł 16 zwycięstwo w lidze włoskiej w tym sezonie pokonując Napoli 3:0 i zmniejsza stratę do Milanu do dwóch punktów. Zobacz galerię zdjęć ze spotkania!

Pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy. W 7. minucie w pole karne dośrodkował Andrea Pirlo, jednak żaden z zawodników Starej Damy nie uderzył na bramkę Morgana De Sanctisa. Sytuację na zdobycie gola mieli także piłkarze Napoli. W 13. minucie w sytuacji sam na sam z Buffonem znalazł się Marek Hamsik, jednak miał zbyt ostry kąt i nie oddał strzału na bramkę.

W 25. minucie trener Napoli musiał przeprowadzić wymuszoną kontuzją zmianę. Utykającego pomocnika gości Christiana Maggio na boisku zastąpił Andrea Dossena. Kolejną sytuację na otwarcie wyniku spotkania miał w 30. minucie Arturo Vidal, jednak jego uderzenie głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Pirlo, było niecelne. Wynik nie uległ już zmianie i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa była popisem piłkarzy Juventusu Turyn. Wynik spotkania w 53. minucie otworzył Leonardo Bonucci, Który zdobył bramkę po zamieszaniu w polu karnym, gdy piłkę z rzutu wolnego dośrodkowywał Andrea Pirlo. Piłka wpadła do bramki także trzy minuty później, ale w momencie podania, na pozycji spalonej znajdował się Mirko Vucinic.

Stara Dama dominowała na boisku także w kolejnych minutach. I w 75. minucie podwyższyła prowadzenie na 2:0. W polu karnym obrońcami zakręcił Claudio Marchisio i zdobył bramkę po precyzyjnym uderzeniu. Minutę później na bramkę z daleka uderzył Marco Borriello, jednak mimo tego, że bramkarz Napoli nieznacznie wyszedł z bramki, nie zobaczyliśmy gola.

W 82. minucie na boisku pojawił się Alessandro Del Piero i pokazał swoją klasę. Już w pierwszym kontakcie z piłką podał do Fabio Quagliarelli, a włoski napastnik zdobył bramkę na 3:0.

Napoli kończyło mecz w dziesiątkę, gdyż w 85. minucie za uderzenie łokciem Giorgio Chielliniego, czerwoną kartkę otrzymał Juan Zuniga. Wynik się już nie zmienił i Juventus zwyciężył po raz szesnasty w sezonie Serie A. Przewaga prowadzącego w tabeli Milanu zmalała do dwóch punktów nad Starą Damą.

Juventus Turyn - Napoli 3:0 - czytaj zapis naszej relacji na żywo!