Kibice GKS Katowice zobaczyli zwycięstwo w Rzeszowie nad Resovią 1:0

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Paweł Dubiel
Piłkarze GKS Katowice odnieśli bardzo cenne zwycięstwo w Rzeszowie. Dzięki trzem punktom dołączyli do zespołów zaliczanych do czołówki tabeli i uszczęśliwili swoich kibiców, którzy licznie stawili się na stadionie.

Pierwsza mocno zaatakowała Resovia, ale katowiczanie szybko ją skarcili. Jakub Arak powalczył o piłkę i oddał ją do Patryka Szwedzika, który niemal z linii pola karnego pokonał Branislava Pindrocha.

Mecz mógł się podobać, oba zespoły nie bały się atakować, ale pomimo przewagi GieKSy kolejne gole nie padły, w czym zasługę ma także Dawid Kudła.

W 56 minucie zapanowało spore zamieszanie/ Kapitan Resovii Dawid Kubowicz sfaulował Jakuba Araka i zobaczył żółtą kartkę. Wynikający z tego zdarzenia chaos trwał bardzo długo, w końcu arbiter po analizie VAR zmienił kolor kartonika na czerwony, a mecz został później przedłużony aż o 8 minut.

Katowiczanie przetrwali je dość spokojnie i w nagrodę zabrali do domu punkty, mocno zbliżające ich do czołówki.

Resovia Rzeszów - GKS Katowice 0:1 (0:1)