MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Kibice na meczu Polska - Turcja. Byłeś na PGE Narodowym? Odszukaj siebie na zdjęciach

Jacek Czaplewski
Zdjęcia kibiców z meczu Polska - Turcja
Zdjęcia kibiców z meczu Polska - Turcja Sylwia Dąbrowa, Adam Jankowski
Poniedziałkowym meczem towarzyskim Polska - Turcja nasza reprezentacja pożegnała się z kibicami przed Euro 2024. Widowisko na PGE Narodowym w Warszawie przyciągnęło na trybuny blisko 50 tys. widzów. Do kompletu zabrakło więc raptem kilka tysięcy. Wiele osób przyniosło ze sobą na stadion... pluszowe misie w ramach szczytnej akcji charytatywnej #DorzućMisie. Byliście? Odnajdźcie siebie na zdjęciach.

Polska - Turcja 2:1. Zdjęcia kibiców ze stadionu

Mecz z Turcją był pierwszym oficjalnym z tym rywalem od trzydziestu jeden lat. Gra toczyła się pod dachem. To była próba generalna dla Biało-Czerwonych - już za sześć dni w Hamburgu spotkanie grupy D z Holandią...

To był 150. mecz Roberta Lewandowskiego dla reprezentacji i potencjalnie ostatni w Warszawie z Wojciechem Szczęsnym między słupkami, który zamierza skończyć karierę po Euro w Niemczech.

Zdjęcia z meczu Polska - Turcja: kibice na trybunach

Według komentatora TVP Sport mecz z Turcją obejrzało około 48 tys. widzów - o tysiąc więcej niż z Ukrainą. Oficjalną frekwencję poznamy w przerwie, gdy poda ją spiker.

Co ciekawe, akcja rzucania misiów na murawę miała rozpocząć się po meczu, ale wielu nie wytrzymało i zrobiło to tuż przed pierwszym gwizdkiem, dlatego rozpoczęcie gry nieco się opóźniło.

Mecz trzymał w napięciu do samego końca. Decydującą bramkę obejrzeliśmy dopiero w 90 minucie. Na 2:1 trafił dla nas Nicola Zalewski.

Polska na Euro 2024. Kadra, terminarz, grupa. Największą gwiazdą Robert Lewandowski