Kolejarz - GKS Tychy LIVE! Czas na rundę wiosenną

Marcin Rogowski
Mateusz Godyla
Po ponad trzymiesięcznej przerwie do gry wracają piłkarze Kolejarza Stróże. Ich pierwszym rywalem w rundzie wiosennej będzie tyski GKS. Relacja NA ŻYWO od 15 w Ekstraklasa.net!

Kolejarz Stróże - GKS Tychy - tekstowa relacja na żywo w Ekstraklasa.net

Dotychczas na poziomie 1. ligi oba zespoły mierzyły się tylko raz. Miało to miejsce w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Padł wówczas remis 1:1. Bramkę dla GKS-u zdobył Mateusz Bukowiec, a dla Kolejarza Maciej Kowalczyk. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, a zdobyte bramki były efektem stałych fragmentów gry, a nie ładnych zespołowych czy też indywidualnych akcji.

W ostatnim, ligowym spotkaniu Kolejarz wygrał z Sandecją Nowy Sącz, 1:0. Bramkę dającą trzy punkty biało-niebiesko-bordowym zdobył ich najskuteczniejszy strzelec Maciej Kowalczyk. Sam mecz, szczególnie w drugiej połowie, był bardzo dobrym widowiskiem, w którym nie brakowało emocji, zarówno tych pozytywnych jak i tych negatywnych.

Natomiast GKS przegrał swój ostatni pierwszoligowy bój, 0:2. Zespołem, który okazał się lepszy od beniaminka był GKS Bogdanka. Porażka zespołu ze Śląska była w pełni zasłużona, ponieważ przez cały mecz był on zdecydowane gorszy, a na dodatek ostatnie 20 minut grał w osłabieniu.

Jak do tej pory Kolejarz na swoim koncie zgromadził 22 punkty, co pozwala mu plasować się na jedenastym miejscu w ligowej hierarchii. Z kolei GKS ma o siedem punktów więcej od zespołu spod grybowskiej miejscowości, dzięki czemu zajmuje szóstą lokatę w tabeli. Zwycięstwo pozwoli jednemu bądź drugiemu klubowi przybliżyć się do upragnionego celu jakim jest utrzymanie się w 1. lidze.

W przerwie zimowej Kolejarz dokonał tylko kosmetycznej zmiany kadry. W miejsce Krzysztofa Gajtkowskiego (Bytovia Bytów) i Damiana Michalika (Polonia Bytom), klub sprowadził Marcina Adamka z Morcinka Kaczyce, Kamila Kurowskiego z Legii Warszawa (ME) i Szymona Grucę z Grybovii Grybów. Natomiast GKS opuścili: Dawid Jarka (Polonia Bytom), Kamil Łączek (Ruch Zdzieszowice), Daniel Sobas (Rozwój Katowice) oraz Łukasz Tumicz (Zagłębie Sosnowiec), a wzmocnili: Adam Imiela (Granat Skarżysko-Kamienna), Paweł Król (powrót po kontuzji), Tomasz Loska (rezerwy), Damian Szczęsny (Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Marcin Ściański (Ruch Zdzieszowice).

Ciężko wskazać zdecydowanego faworyta tego spotkania, ponieważ oba zespoły mają piłkarzy o podobnych umiejętnościach i doświadczeniu. Za Kolejarzem przemawiają: atut własnego, specyficznego boiska oraz stabilniejsza kadra zespołu. Z kolei czynnikami wpływającymi na korzyść GKS-u są: brak kibiców na trybunach, większe doświadczenie zawodników oraz chęć zrehabilitowania się za ostatnią, ligową porażkę.

Mecz rozpocznie się w niedzielę, 10 marca o godzinie 15, a poprowadzi go sędzia Szymon Lizak z Poznania. Na mecz, z powodu braku elektronicznego systemu kontroli, nie zostaną wpuszczeni kibice.

Przewidywane wyjściowe składy:

Kolejarz Stróże: Konrad Forenc – Dariusz Walęciak, Krzysztof Markowski, Dawid Szufryn, Witold Cichy – Kamil Nitkiewicz, Cheikh Niane, Marcin Stefanik, Adam Giesa, Janusz Wolański – Maciej Kowalczyk

GKS Tychy: Piotr Misztal – Maciej Mańka, Łukasz Kopczyk, Tomasz Balul, Mateusz Mączyński - Adrian Chomiuk, Ivica Zunić, Mateusz Kupczak, Mateusz Wawoczny, Piotr Rocki – Damian Szczęsny