Dorota Kułaga
W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w tureckim Belek Korona Kielce przegrała z kazachskim FK Atyrau 1:2. W piątek wieczorem Korona wraca do Kielc. Fot. Korona Kielce

Korona Kielce - FK Atyrau 1:2 (1:1)
Bramki: Podgórski 27 z karnego - Kobryń 33 (samobójcza), Bruno 56.
Korona: Zapytowski (46’ Kozioł) - Podgórski (46’ Szymusik), Kobryń (64’ Szarek), Zebić (86’ Seweryś), Szywacz (46’ Grzelak), D. Lisowski (64’ Kordas) - Diaz (46’ Gąsior; 76’ Prętnik), Oliveira (81’ Bielka), Pervan (46’ Łysiak) - Yilmaz (64’ Rybus), Thiakane (81’ Bielka).
Żółte kartki: Kordas, Rybus, Gąsior, Grzelak.
Czerwona kartka: Gąsior 76 (za dwie żółte).

Korona objęła prowadzenie po rzucie karnym wykonanym przez Jacka Podgórskiego. Po sześciu minutach rywale wyrównali. Brak porozumienia między Marcelim Zapytowskim, a Rafałem Kobryniem i obrońca Korony trafił do własnej bramki.

W końcówce pierwszej połowy przeważali kielczanie, ale ani Thiakane, ani Oliveira nie zdołali pokonać bramkarza rywali.

Jak informuje strona Korony, po zmianie stron rywale z Kazachstanu mieli przewagę i udokumentowali to golem. W 56 minucie rzut karny na bramkę zamienił Alex Bruno. Chwilę później znów było groźnie pod kielecką bramką, ale zespół uratował Rafał Kobryń.

W 70 minucie świetną interwencją popisał się Marek Kozioł, ratując zespół przed utratą trzeciego gola. W 76 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Marcel Gąsior, ale wszedł za niego Bartosz Prętnik. Kielecki zespół nie grał w osłabieniu.

Na pięć minut przed końcem z rzutu wolnego uderzał Rafał Grzelak, ale bramkarz rywali wyłapał uderzenie obrońcy Korony.

W piątek Korona kończy zgrupowanie w Turcji. Przypomnijmy, że nie uczestniczył w nim Jacek Kiełb. Z powodu problemów zdrowotnych został w Kielcach.